Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Γιατί δε δόθηκε κάποια απάντηση στο ερώτημα του μέλους Χάρης;


Leonardo

Recommended Posts

Δηλαδή ρε παιδιά του κάνατε και χάρη που τον διαγράψατε από το φόρουμ?

 

Όλοι είναι απαραίτητοι στην κοινωνία των μηχανικών. Έτσι και ο Χάρης είναι απαραίτητος και από πολύ κόσμο αποδεκτός. Θα πρέπει να αφήσουμε το χρόνο να καλμάρει λίγο τα πράγματα και πιστεύω ότι θα έλθει το πλήρωμα του χρόνου για να έχουμε τις απαντήσεις από τον ίδιο και τους συνδιαλεγόμενους του. Ο Χάρης ξέρει να επιχειρηματολογεί και πιστεύω ότι θα το κάνει με νηφαλιότητα. Ας μην πιέζουμε τα πράγματα. Θεωρώ, όταν είναι έτοιμος θα παρέμβει. Εύχομαι να του δωθεί το βήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μα είπε πουθενά ο άνθρωπος πως του κάναμε τη χάρη;;

το ζήτησε έγινε, όποιος το ζητά γίνεται σε εύλογο χρονικό διάστημα

θυμάμαι και άλλους χρήστες που το έχουν ζητήσει

------

τα μηνύματα δε διαγράφονται

------

επίσης έχουμε πει 100 φορές πως δε βγάζουμε στη φόρα τα προσωπικά μας στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

Το ολο θεμα το εχουμε αναγει σε μεσανατολικο.

Λοιπον, για να σβηστουν τα προσωπικα στοιχεια μου οπως και τα δικα σου sundance,ή καλυτερα για να σβηστει ο λογαριασμος email

του καθε μελους πρεπει να γινει ανενεργο μελος. Απλο ειναι. Πολυ απλο.

Απο την στιγμη που ζητησε να διαγραφουν τα στοιχεια του εγινε ανενεργο μελος.

Το ψευδωνυμο δεν μπορει να αλλαξει για τους λογους που αναφερθηκαν ηδη.

Τι λεει ο Ηλιας? Το ιδιο δεν λεμε?

Και να πω επισης οτι εχουμε και αλλες υποχρεωσεις, και στο real life και εδω, πρεπει να κανουμε και καμια δουλεια, δεν μπορουμε να ασχολουμαστε συνεχως με αυτο το θεμα και με οτι αλλο εχει σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Άκου sundance γιατι τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

Θα διαβάσεις όλα τα σχετικά ποστς πριν αποκτήσεις εικόνα για την κατάσταση γιατί αυτά που γράφεις είναι όχι μόνο άσχετα με το θέμα αλλά και εκτός πραγματικότητας.

 

Ο Ηλίας σου απάντησε εσύ γιατί ξαναρωτάς??

Τι σε προβληματίζει?

Για ποιά διαγραφή μιλάς?

 

Αυτά απο μένα.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτούς τους λόγους, χωρίς να έχω ασχοληθεί για το ποιοι λόγοι τον οδήγησαν στην δημιουργία του emichanikos.gr, προτείνω να δοθεί η δυνατότητα απάντησης στον Χάρη.

 

Το πως θα γίνει αυτό θα το βρείτε εσείς...

Είτε στέλνοντας mail

Είτε ο ίδιος ο Χάρης, θα συνδεθεί με άλλο nickname

Δεν ξέρω.

 

Είναι τουλάχιστον παράξενη όλη αυτή η ιστορία, ένα μέλος το οποίο πρωταγωνιστούσε στο φόρουμ μας (και το πιστέυω ότι είναι δικό μας - όλων μας), να δημιουργήσει ένα άλλο "αντίπαλο" φόρουμ και να στρέφεται με τέτοιο μένος κατά των τωρινών συντονιστών.

 

Συμφωνώ ότι η όποιες συνομιλίες μεταξύ συντονιστών και Χάρη δεν μπορούν να έχουν τον ίδιο χαρακτήρα.

 

Εγώ, παρόλο που δεν έχω ασχοληθεί με αυτές τις αντιδικίες, πιστεύω ότι κάτι παίζει. Θα ήθελα να ξέρω τι παίζει εδώ! Θα ήθελα ν'ακούσω ΞΕΚΑΘΑΡΑ - ΔΗΜΟΣΙΑ και ΕΞΩ απ' ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ την συζήτηση μεταξύ Χάρη και Συντονιστών ώστε να βγάλουμε όλοι τα συμπεράσματά μας...

Γιάννη, άκουσέ με, και όλοι όσοι έχετε τις ίδιες απορίες.

 

Το τί έχει παιχτεί, το έχω καταγράψει πολλές φορές μέσα στο φόρουμ. Μέχρι εκεί που φτάνει η ομάδα συντονισμού (= κοινά μέλη με εξτρά χαμαλίκα) δεν υπάρχει κάτι άλλο να προσθέσουμε. Να θυμάσαι πως πολλοί από τους τώρα συντονιστές δεν έχουν καμία σχέση με τα όσα έλαβαν χώρα από τον Σεπτέμβρη και μετά.

 

Τον Χάρη τον καλέσαμε πολλές φορές σε συνομιλία. Προσωπικά 3 μέρες μετά τον χαμό στο θέμα με τις υπογραφές για τους EC, του είχα στείλει email προτείνοντας του να βρεθούμε ως A.C.NT(=Α.Χ.ΝΤ) και ως Χ. -βλέπετε, δεν είναι ο μόνος επώνυμος εδώ- για να μιλήσουμε, να βάλουμε τα των φόρουμ πίσω μας και να έχουμε μια ανθρώπινη σχέση. Απάντηση δεν έλαβα ποτέ, αλλά όπως έμαθα, σχολίασε την πρόταση μου και με "περιέλουσε" με πολλά κοσμιτικά επίθετα...

 

Άρα, πόσο παραπάνω να προσπαθήσει κάποιος; Εγώ δεν μπορώ να ασχοληθώ άλλο με την υπόθεση αυτή. Δεν τον διαγράφω ως άνθρωπο και πάντα προσπαθώ να αμβλύνω σχέσεις (όπως πολύ καλά ξερουν οι pappos και rigid) αλλά με το πρώην μέλος αυτό, όχι άλλο...

 

Δημόσια κι έξω από τα δόντια τα είπαμε πολλές φορές λοιπόν... Όσοι το βλέπατε τότε ως ξεκατίνιασμα, τότε εγώ το έβλέπα όπως το λες εσύ τώρα: δημόσια κι έξω από τα δόντια.

 

- Δεν θέλει να συμμετέχει.

- Δεν θέλει να υπάρχουν τα ποστ του.

- Δεν θέλει να υπάρχουν τα uploads του.

- Δεν θέλει να βοηθήσει

- Δεν θέλει κανένανε!

 

Σεβαστά όλα αυτά!

Η ομάδα συντονισμού, γιατί να έχει υποχρέωση να μπει σε διάλογο με ένα μέλος που δεν θέλει τίποτα; Καλώς δεν απάντησαν! Εγώ θα είχα ξεκινησει το WW3 στην θέση τους!

 

Να είστε όλοι σίγουροι μόνο για το ακόλουθο:

σε αυτή την ιστορία, "απαντούσαμε" και μέχρι προχθές "απαντούσαν" τα παιδια! Δεν "ρώτησαν"!

Ρωτήστε τον GRTOPO πως αισθάνεται κάθε φορά που "μπαίνει" μην γνωρίζοντας τί άλλη "πρόκληση" θα δει και θα του ανέβει το άιμα στο κεφάλι... Ρωτήστε κι εμένα πόσο ψυχοφθόρο ήταν όλο αυτό...

 

Μην τα βλέπετε μονόπλευρα σας παρακαλώ.

Όπως το κάθε μέλος έχει δικαιώματα, έτσι έχει και η συντονιστική ομάδα και πρέπει να τα σεβαστούμε όλοι μας!

Link to comment
Share on other sites

Δημόσια κι έξω από τα δόντια τα είπαμε πολλές φορές λοιπόν... Όσοι το βλέπατε τότε ως ξεκατίνιασμα, τότε εγώ το έβλέπα όπως το λες εσύ τώρα: δημόσια κι έξω από τα δόντια.

 

Που μπορούμε να βρούμε εδώ τον δημόσιο διάλογο;

Link to comment
Share on other sites

άσχετα με το θέμα αλλά και εκτός πραγματικότητας

 

άσχετα με το θέμα ναι (εν μέρει).

 

εκτός πραγματικότητας όχι.'

 

εγώ είμαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μιλήσουμε και ακόμη περισσότερο πριν γράψουμε κάτι (διότι τα γραπτά μένουν) , "βουτάμε" τη γλώσσα στο μυαλό μας και πάνω απ' όλα , ΔΕΝ γράφουμε και δεν αντιδικούμε εν θερμώ.

Αυτό εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει αρκεί να υπάρχει συνέχεια των λόγων και συνέπεια λόγων και πράξεων. Δεν θα δώσω και λογαριασμό με ποιον θα αντιδικήσω. Επίσης υπάρχει και η συγνώμη και εγώ προσωπικά την έχω χρησιμοποιήσει.

1) Πρώην υπερσυντονιστής και κατά την προσωπική μου άποψη, ο πρωταγωνιστής της εγκαθίδρυσης μιας πολύ υψηλής ποιότητας που συνεχίζει να διατηρεί αυτό το φόρουμ,

καλά, κόψε κάτι με την ποιότητα.

 

το παρόν forum ειναι ένα εργαλείο τύπου το "autocad σε 10 μαθήματα".

 

Εσύ ειδικά μπορείς να καταλάβεις στα στατικά τουλάχιστον ότι η παπαριά πάει σύννεφο.

 

Οι απαντήσεις είναι για γέλια και για κλάματα ταυτόχρονα.

 

Οπότε κρατάμε ότι το forum είναι ένα εργαλείο να βρεις γρήγορα μια απάντηση σε ένα θέμα.

 

Το να πάρεις ένα μπούσουλα μέχρι τις γραφικές περιπτώσεις που θέλουν να μάθουν σκυροδέτηση πασσάλων από forum απέχει έτη φωτός από τη λογική, πόσο μάλλον από την ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.