Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ενανθράκωση με διάβρωση


 

Recommended Posts

Ειναι μικρη και δεν καταλαβαινω απο που εχει παρθει... Φαινεται και καποιο προσθετο υλικο το οποιο εχει ρηγματωθει...

 

θα μπορουσα να καταβασω μεγαλυτερα αρχεια?

 

Αυτο δεν το επιασα....Μεσα στο καλουπι μπαινουν?Αλλα γτ???Παλι θα κοψεις την ντιζα..

 

Ναι μεσα στο καλουπι. Διοτι κατα την συσφιξη ο πλαστικός παραμορφωνεται και τελικά δεν εχεις πχ. 20 αλλα 10.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μονο σε καποιο αλλο σαιτ οπως αυτο

 

http://www.imagebam.com/

 

Ναι μεσα στο καλουπι. Διοτι κατα την συσφιξη ο πλαστικός παραμορφωνεται και τελικά δεν εχεις πχ. 20 αλλα 10.

 

O πλαστικος μπανει στα διαμηκη...(εγω δεν εχω δει και πολλες φορες να το βαζουν..)

 

Στην ντιζα δεν εχω δει...Αλλα παλι δυσκολο θα μπαινον, καποιος πρεπει να το κραταει απο μεσα..

Link to comment
Share on other sites

@Ροδόπουλος

Μια δική μου εκτίμηση για την φώτο της γέφυρας.

Στην περίπτωση μεγάλης επικάλυψης (>5mm) απαιτείται διάταξη επιδερμικού οπλισμού που σύνηθες είναι να είναι μικρότερης διαμέτρου από τον κύριο οπλισμό. Σε συνδυασμό με την συστολή ξηράνσεως ενδέχεται να δημιουργηθήκαν διαφορετικές τάσεις συνάφειας και να προήλθε ρηγμάτωση. Συγχωρέστε με εάν λανθάνομαι.

Link to comment
Share on other sites

O πλαστικος μπανει στα διαμηκη...(εγω δεν εχω δει και πολλες φορες να το βαζουν..)

 

Στην ντιζα δεν εχω δει...Αλλα παλι δυσκολο θα μπαινον, καποιος πρεπει να το κραταει απο μεσα..

 

εχουν δυο ακρα τα οποια δενουν στο συνδετηρα. Δεν φαινονται στην φωτο.

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα :P

 

@Ροδόπουλος

Μια δική μου εκτίμηση για την φώτο της γέφυρας.

Στην περίπτωση μεγάλης επικάλυψης (>5mm) απαιτείται διάταξη επιδερμικού οπλισμού που σύνηθες είναι να είναι μικρότερης διαμέτρου από τον κύριο οπλισμό. Σε συνδυασμό με την συστολή ξηράνσεως ενδέχεται να δημιουργηθήκαν διαφορετικές τάσεις συνάφειας και να προήλθε ρηγμάτωση. Συγχωρέστε με εάν λανθάνομαι.

 

Σε κλιμακα γεφυρας? Εχουμε 70 χιλιοστα επικαλυψη.

Link to comment
Share on other sites

2οροφη οικοδομη, 10 κολωνες, 5 ντιζες ανα κολωνα, 2 κυκλικους αποστατες σε καθε ντιζα = 200 τρυπες πρεπει να πετυχει ο Χασαν.... Αν δεν σφαξουν το μηχανικο εκει επι τοπου καλα θα ειναι....

 

Αυτο που ειναι ο giorgosk ειναι πολυ πιθανο...Σε τετοιες επικαλυψεις χρειαζεται και επιδερμικος οπλισμος...

Link to comment
Share on other sites

Χασαν κακομοιρη. Παιδια τους εχω δει περασμενους απο την μαντρα.

 

Σε τετοιες επικαλυψεις χρειαζεται και επιδερμικος οπλισμος. Συμφωνω αλλα δεν ξερω εαν αυτος ρυγματωσει τι γινετε? Πιστευω οτι θα περνανε τα χλωριωντα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα χλωριοντα θα εισελθουν....πανω απο τη θαλασσα ειμαστε...

 

Αλλα απ'οτι ξερω τα τμηματα τις γεφυρας (το καταστρωμα τουλαχιστον) ηταν προκατ ετσι?? Γτ δεν εγινε σωστη, συνθεση, σκυροδετηση, συντηρηση??

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβατικα μετρα πιστευω παρθηκαν. Το θεμα ειναι οτι δεν επρεπε να βγαλει προβληματα τοσο συντομα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.