Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βοήθημα νέων ηλεκτρολόγων


BillHond

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους σας.

Αυτο ειναι το πρωτο μου post.

Μολις σημερα κατεθεσα τα χαρτια μου για να δωσω εξετασεις για την αδεια του ηλεκτρολογου.

Ετσι θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Υπαρχει ή ξερει κανεις αν δινει ο ΟΑΕΔ ή ΕΣΠΑ καποιο βηθημα για αυτους που κανουν ενερξη επαγγελματος στον τομεα αυτον?

 

Ευχαριστω πολλυ εκ των προτερων και χαιρομαι που μπηκα στην ομορφη παρεα σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αλλά καλό είναι να πας στο τοπικό υποκατάστημα του ΟΑΕΔ της περιοχής σου και να ρωτήσεις. Κατά καιρούς δίνουν για ελεύθερους επαγγελματίες. Το θέμα είναι αν δίνουν σε εγκαταστάτες.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι τα βοηθήματα τα δίνουν στους νέους επαγγελματίες και ένα μυστικό πριν να κάνεις έναρξη επαγγέλματος να ψαχτείς γι¨αυτό το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να υπάρχει κάποιο βοήθημα για νέους επαγγελματίες αλλά αυτό θα στο πουν στον ΟΑΕΔ.

 

Εκείνο που θέλω εγώ να σου πω είναι πως δεν θα πρέπει να βασιστείς και πολύ στα λεγόμενά τους.

Φίλος μου πήρε επιδότηση από τον ΟΑΕΔ πριν 1 1/2 χρόνο περίπου, και ακόμα να του εκταμιεύσουν (από 1-3-2010) την δεύτερη δόση (2000€), αν και έχει καταθέσει όλα τα δικαιολογητικά.

 

Μην πιστέψεις (σε περίπτωση που μπεις σε κάποια επιδότηση) ότι τα χρήματα θα τα παίρνεις στις ημερομηνίες που θα σου πουν, αλλά μετά από κανά 6μηνο και βαλε.

Εποχές ΔΝΤ…;)

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα εγώ έκανα την αίτηση που υπήρχε πέρυσι αν θυμάμαι καλά για την επιδότηση και με απορρίψανε τρεις φορές συνήθως την επιδότηση την παίρνουν επαγγελματίες που έχουν καταστήματα όπως σουβλατζίδικα περίπτερα χρωματοπωλεία και αλλά τέτοια τα πράγματα δυστυχώς για ηλεκτρολογους,υδραυλικους και γενικά για επαγγέλματα που ασχολούνται με την οικοδομή είναι δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.