Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σχέδια των ΖΟΕ Μεσογείων & Λαυρεωτικής


Recommended Posts

Πολύ χρήσιμο το GIS του Δήμου Κρωπίας

Οι χάρτες των ΖΟΕ έχουν γεωαναφορά σε ΕΓΣΑ'87

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα συνάδελφοι,

έχω την εξής απορία:

 

Είναι ένα αγροτεμάχιο στην Αττικη (Παλλήνη)

Ε=1000τμ με πρόσωπο σε δρόμο προ'62

που δημιουργήθηκε το '60

 

το 2000 ο συνάδελφος είχε σωστά γράψει ότι ήταν άρτιο κατα παρέκκλιση.

 

Το 2003 λόγω ΖΟΕ Μεσογ.199Δ/2003, γράφει στο ΦΕΚ ότι άρτια κατα παρέκκλιση είναι τα προ'79 με Ε=4000τμ.

 

Σήμερα τι ισχύει ή μάλλον τι υπερισχύει?

δηλ.ήταν άρτιο κατα παρέκκλιση και σήμερα είναι μη άρτιο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς συνάδελφε, όπως το είχαμε κουβεντιάσει και σε ενα άλλο θέμα, νομίζω ξεκίνησε από τον συνάδελφο ΤΟΠΟΓΑΒΡΟ, στο ΦΕΚ 199Δ/2003 της ΖΟΕ Μεσογείων, οι μόνες παρεκκλίσεις που τίθενται, είναι αυτή που σου ανέφερε ο συνάδελφος συντάξας του διαγράμματος, για γήπεδα προ του 1979 όσα ανήκουν στις ζώνες Α και Β Αττικής, και για τα υπόλοιπα, προ του 1983 με όριο αρτιότητας 4000 τ.μ.

Δεν ξέρω εάν είναι παράλειψη ή έγινε ηθελημένα, αλλά μάλλον γήπεδα σαν αυτό για το οποίο μιλάς, χάνουν την αρτιότητα τους από όσο καταλαβαίνω...:|

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ dimitris80, αυτό φοβόμουν κι εγώ...

------------------------------------------------------------

πήγα σήμερα και πολεοδομία και κουβέντιασα το θέμα με τον πολεοδόμο και μου είπε ότι μόνο για τα εντός ζώνης Ε (δηλ εντός ΓΠΣ) της ΖΟΕ μπορούν να ισχύσουν οι παρεκκλίσεις του 270Δ/85 και μόνο για κατοικία.

 

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Edit".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, DOOM

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οι χάρτες των ΖΟΕ έχουν γεωαναφορά σε ΕΓΣΑ'87

 

Επειδή είσαι ωραίος κ δυνατός παίκτης, κ επειδή είσαι κ γάβρος, πάρε ένα δωράκι.

 

Επίσης, αν σου είναι εύκολο, ανέβασε τη γραπτή απάντηση για τα όρια αρτιότητας στην παρέκκλιση, να πάω στην Πανόρμου να γελάσουμε.Έχεις δίκιο, δεν το αναφέρει αναλυτικά ότι ισχύουν οι παρεκκλίσεις του 270Δ.

 

Κατεβάστε όλα τα αρχεία στον ίδιο φάκελο, κ μετά κάντε unrar.

 

Συγγνώμη για τα πολλαπλά ποστς, αλλά είναι απαράδεκτο σε αυτό το φόρουμ να μην μπορούμε να κανουμε uploads

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.