Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αλλαγή ονόματος στο λογαριασμό της ΔΕΗ


Fade2Black

Recommended Posts

Τα χρέη είναι ανά πελάτη κι όχι ανά παροχή.

 

Αυτή η Υ.Δ. σημαίνει ότι αν βρουν άλλα χρέη σου προς τη ΔΕΗ, θα στα μεταφέρουν στην έκδοση λογαριασμού αυτής, της νέας παροχής.

 

Κι αν δεν πληρώσεις και μετά πας σε άλλη πολή, στην επόμενη παροχή σου πάλι θα σου μεταφέρουν τα χρέη...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Νεα υδε 

βεβαίωση απο ΤΑΠ (εκει θα ζητήσουν αλλαγη χρηση απο οικια σε επαγγελματικο χωρο)

Εφόσον θες και επαύξηση ισχύος, δες στο επόμενο λινκ τα έγγραφα που χρειάζονται.  

https://www.deddie.gr/el/upiresies/sundesi-me-to-diktuo

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : Είμαι ψιλός κύριος ενός διαμερίσματος και επικαρπωτρια η μητέρα μου. Ο λογαριασμός ρεύματος
ακόμη εκδίδεται στο όνομα του θανόντος πατέρα και η μητέρα παρά τις εκκλήσεις δεν έχει συναινέσει στην αλλαγή στο όνομα του ενοικιαστή ο
οποίος δεν καίγεται να προβεί σε αλλαγή ονόματος στην ΔΕΗ. (Ο άνθρωπος νοικιάζει το σπίτι από το 1975 !!!! και δεν έχει δώσει δικαίωμα μέχρι σήμερα). Το
ΥΔΕ του σπιτιού έχει λήξει και αυτό που με ανησυχεί είναι τα τυχόν προβλήματα που θα προκύψουν σε περίπτωση ατυχήματος (Όπως αναγράφεται στο site του ΔΕΔΔΗΕ για
ποινικές και αστικές ευθύνες) ....

Το ερώτημα είναι τι κάνω εάν μετά την έκδοση του ΥΔΕ  (έχω κάθε δικαίωμα να προβώ σε έλεγχο της εγκατάστασης σύμφωνα με το νόμο) ο ενοικιαστής πεί ότι δεν θέλει να προχωρήσει στην διαδικασία αλλαγής του ονόματος ή ακόμη χειρότερα διαπιστωθεί πρόβλημα σοβαρό πχ ανάγκη κατασκευλης νεας γείωσης?? Είναι ευθύνη δικιά μου ή του επικαρπωτή που στην τελική παίρνει και το ενοίκιο ??

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

αν ο ενοικιαστης δεν θελει να κανει αλλαγή ονοματος τοτε τον απειλεις οτι θα διακοψεις τη συνδεση. Ομως αυτο νομιζω το κανει μονο ο επικαρπωτης. Και επειδη εσυ δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα, την ευθυνη λογικα τη εχει ο επικαρπωτης.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, maneni said:

αν ο ενοικιαστης δεν θελει να κανει αλλαγή ονοματος τοτε τον απειλεις οτι θα διακοψεις τη συνδεση. Ομως αυτο νομιζω το κανει μονο ο επικαρπωτης. Και επειδη εσυ δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα, την ευθυνη λογικα τη εχει ο επικαρπωτης.

πολυ σωστα..

υγ

το μειον 1 γιατι του το εβαλε καποιος του ιδιωτη? [το ισοφαρισα]

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, dimitris GM said:

το μειον 1 γιατι του του εβαλε καποιος του ιδιωτη? 

την ιδια απορια εχω κ'εγω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.