Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Jacuzzi στο δώμα


jbosdas

Recommended Posts

οκ! μου φτανει...

θα ξαψάξω μήπως και βρώ αυτήν την διαταξη. Oχι για την πολεοδομία αλλα για να το διαβάσω και να δω τι αλλο ισχυει.

Σέυχαριστώ Xαρη

παντα διαθεσιμος... και σε pm

Link to comment
Share on other sites

Προσθήκες καθ' ύψος σε υφιστάμενες οικοδομές προ του 1988 δε χρειάζεται πυροπροστασία

Αυτό πραγματικά εάν το ήξερα 2 εβδομάδες πριν... :cry:

Link to comment
Share on other sites

μην μου πεις πως εκανες την πυρ αλλα ακόμα δεν την εχεις καταθεσει... (γιατί -λέω εγώ τώρα....- αν την ειχες καταθεσει θα σου το ειχαν πει στον ελεγχο :roll: )

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο!

αλλα μια που ηρθε η κουβέντα...

αυτό το ξέρατε?

 

 

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΜΕΛΕΤΩΝ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

 

Τρεις σειρές μελετών παθητικής πυροπροστασίας υποβάλλονται στην Πολεοδομική Αρχή, οι οποίες ελέγχονται και θεωρούνται.

(http://www.firesecurity.gr/bibliothiki/nomplais.htm)

Link to comment
Share on other sites

Τρεις σειρές απαιτούνται όταν απαιτείται και ενεργητική και θα πάει στην Πυροσβεστική να ελεγχθεί. Αν δεν απαιτείται ενεργητική οι σειρές γίνονται δύο.

Παθητική και ενεργητική, όταν απαιτείται, γίνονται στα ίδια σχέδια και με κοινό τεύχος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλημέρα σας, θα ήθελα να σας κάνω μία σχετική ερώτηση με το θέμα.

Σε ιδιόχρηστο δώμα χρειάζεται άδεια από την πολεοδομία για τοποθέτηση πλακιδίων πάνω από την υφιστάμενη μόνωση; Η πολυκατοικία είναι 2οροφη και κατασκευασμένη το 2005.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χάρη μήπως βρήκες την νομοθεσία που να αναφέρει οτι δεν χρειάζεται πυροπροστασία για προσθήκες σε υφιστάμενα κτίρια προ του 88. Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.