Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίου


Recommended Posts

Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η διαδικασία της ταυτότητας κτιρίου.Μήπως εννοούσε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και σε μένα πάντως που ήρθε ελεγκτής για τον αρχικό έλεγχο μου ζήτησε Ταυτότητα Κτιρίου και ευτυχώς που είχε πέσει το μάτι μου στον Ν. 3843, όπου λέει ότι η δημιουργία της Ταυτότητας του Κτιρίου αρχίζει με την ολοκλήρωση των εργασιών τοιχοποιϊας, και το αφήσαμε το θέμα ότι θα το ψάξει και αυτός!

 

Manolis gon, όντως ισχύει ότι δεν έχει ξεκινήσει η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ψυχανεμίζεται κανείς άλλος ότι η τατότητα κτιρίου θα οδηγήσει σε "υιοθεσία οικοδομών" απο μηχανικούς? Κατι σαν "μηχανικός της οικοδομής"?

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό ξεκινήσει η απόκτηση ηλεκτρονικής ταυτότητας και για τα παλαιά ακίνητα, ξέρετε ότι, οι αμοιβές των μηχανικών υπολογίζονται ως ποσοστό επί της αντικειμενικής αξίας του ακινήτου, όπως οι αμοιβές συμβολαιογράφων - δικηγόρων;;;;

Θα το αλλάξουν ή θα το αφήσουν;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα το έπαιζα στο στοίχημα, αλλά το "Θα το αλλάξουν" ... δεν προσφέρεται για στοιχηματισμό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά είναι σε ισχύ η ταυτότητα κτιρίου και το πιστοποιητικό πληρότητας για τον ελεγκτή δόμησης και αν ναι με ποιά έντυπα; Πρόκειται να ζητήσω ελεγκτή για μια προσθήκη με άδεια μετά την 1/1/2011 και ομολογώ ότι τα είχα ξεχάσει τελείως, λόγω της περιστασιακής πλέον απασχόλησης μου, με το σπάνιο αντικείμενο που λέγεται οικοδομή...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.