Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με DVD-Writer


spgirl

Recommended Posts

Θέλω βοήθεια από τους συναδέλφους μου τους Μηχαν. Υπολογιστών...

 

Εδώ και 1 μήνα στο DVD-Writer που έχω στο laptop μου δε μπορώ να εγγράψω DVD Data, ούτε και να διαβάσω ένα DVD Data... Παίζει κανονικά CD ήχου, DVD ταινιών κτλ αλλά δε μπορώ να εγγράψω DVD...

 

Καμμία ιδέα τι μπορεί να φταίει???

 

Η συσκεύη που έχω είναι η:

Optiarc DVD RW AD-7560S ATA Device

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε...δυστυχώς συμφωνώ και εγώ με τον alej. Πας για αλλαγή. Ευτυχώς έχουν πέσει οι τιμές σε αυτά.

 

Πόσο λες να μου πάρει? Εγώ το κόβω κάπου στα 50.... Θα το δώσω να μου το κάνουν, γιατί αν το κάνω εγώ, θα κάψω καμμιά Motherboard...

Link to comment
Share on other sites

τοποθέτησε το σε άλλο laptop για να αποκλειστεί το πρόβλημα του ιδίου του laptop, μήπως πριν την εμφάνιση του προβλήματος εγκατέστησες κάποιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

τοποθέτησε το σε άλλο laptop για να αποκλειστεί το πρόβλημα του ιδίου του laptop, μήπως πριν την εμφάνιση του προβλήματος εγκατέστησες κάποιο πρόγραμμα;

 

Δεν είναι εξωτερικό το DVD-Writer... Μήπως εννοείς το Data DVD? Σε άλλα PC/laptops αναγνωρίζεται κανονικά...

Πριν την εμφάνιση του προβλήματος, δεν είχα τίποτα... Έκανα κανονικά τα burn μου... Πάνω σε ένα burn ακούστηκαν κάποιοι θόρυβοι και από τότε το χάος...

Link to comment
Share on other sites

και τα εσωτερικά drives βγαίνουν, το καινούργιο πως θα μπει; ξεβιδώνεις δυο βίδες και τραβάς. Εγώ έχω το 7543 και ένα γρασάρισμα στο άξονα που κινείται η κεφαλή το έκανα όταν άρχισε τα κόλπα. Αν δεν μπορείς να το βγάλεις για δοκιμή ή αλλαγή το δίνεις σε service ή κάποιον που μπορεί να γλυτώσεις και τα εργατικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.