Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

teemail


ckiriako

Recommended Posts

άλλο αυτό, και άλλο να μην έχει το απλούστατο: την δυνατότητα ανάκτησης χαμένου κωδικού με αυτόματη διαδικασία στην οποία δεν εμπλέκεται ανθρώπινο χέρι/μάτι... μιλάμε για το προφανές που ακόμη και η απλούστερη ιστοσελίδα παρέχει πλέον... ένα κουμπάκι που στέλνει ένα link με δυνατότητα πρόσβασης και αλλαγής κωδικού ίσως και με κάποια ερώτηση ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 49
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

achille πλάκα κάνεις ε; Δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό. Ούτε σε forum δεν μπορεί να γίνει έτσι απλά.....

Link to comment
Share on other sites

είναι τελείως μα τελείως τραγικό...

 

ανα πάσα στιγμή τουλάχιστον ένας ή και περισσότεροι υπάλληλοι του ΤΕΕ έχουν πρόσβαση στη βάση με τους κωδικούς του καθενός μας...

 

κωδικούς που μπορούν άνετα να διαρρεύσουν και να έχει ο οποισδήποτε πρόσβαση στην προσωπική μας αλληλογραφία, τις μελέτες που έχουμε καταθέσει κλπ κλπ...

 

μια δοκιμή θα σας πείσει...

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που κάποιος Χ άγνωστος μπορεί να δει την καρτέλα μας φτάνει.

Γιατί μην μου πει κάποιος πως για τα άλλα PWD του ΤΕΕ υπάρχει διαφορετική ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγώ το έχω χρησιμοποιήσει το teemail, και μετά από αυτό ούτε και πρόκειται...

 

πάντως το password για teemail και για τις αμοιβές είναι το ίδιο. Διαφέρει μόνο αν κάποιος είναι συνδρομητής στην Τράπεζα πληροφοριών, οπότε έχει mail της μορφής @tee.gr

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, προσωπικά δουλεύω αποκλειστικά το mail του ΤΕΕ. Συγκεκριμένα την παλιά εκδοχή του, το @tee.gr.

Μην ξεχνάτε ότι το mail του tee φτιάχτηκε την εποχή που τα 56kbps ήταν άπιαστο όνειρο, προκειμένου να δουλευτεί με το outlook. Προσωπικά έχω να χρησιμοποιήσω τον κωδικό πάνω από δύο χρόνια, από την τελευταία φορά που έκανα εγκατάσταση.

Το ότι ο κωδικός πρόσβασης είναι ορατός από την τεχνική υποστήριξη, είναι λίγο παράξενο... Από την άλλη, δοθέντος ότι είναι ο ίδιος με τον κωδικό σύνδεσης, είναι χρήσιμο να ξέρεις ότι -άμα τον χάσεις- με ένα τηλέφωνο θα σε ξαναβάλουν μέσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη, το @tee.gr δεν είναι το παλιό, είναι για όσους έχουν συνδρομή στη Τράπεζα Πληροφοριών του ΤΕΕ (Nomos, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.