Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφορίες σχετικά με πολεοδομία Αθηνών


viki

Recommended Posts

καλησπέρα. έχω πέντε κτίρια και θέλω να πάρω αντίγραφα των φακελων αδείας. Τα δυο είναι στις οδούς ομήρου και φειδίου, το ένα στη λ.συγγρού 213, το άλλο στη νικοδήμου και το τελευταίο στην οδό σπάρτης στην καλλιθέα. σε ποια πολεοδομία θα απευθυνθώ;;;;μάλλον στην δ/νση πολεοδομίας δήμου αθήνας ή όχι;;;;

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία ανεξάρτητα της επαγγελματικής σας ιδιότητας. Ένας Πολιτικός Μηχανικός πχ δεν δημοσιεύει ένα θέμα που αφορά "Αμοιβές-Οικονομικά Αδειών" στην ενότητα των "Πολιτικών Μηχανικών".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την παλαιότητα τους.Πας στην οδό Σωκράτους στην πολεοδομία του δήμου Θηναίων και ξεκινάς από εκεί.Μπορεί να χρειαστεί να πας και στην Συγγρού αλλά πρώτα πήγαινε στην Σωκράτους πίσω από την Ομόνοια και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ξέρει κάποιος σε ποια πολεοδομία γίνεται η διεκπεραίωση φακέλων τακτοποίησης ημιυπαιθρίων? Πρόκειται για ακίνητο στους Αμπελοκήπους, πίσω από το President. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατους και καλη διασκεδαση ! :)

Θα πρέπει να κλείσεις ραντεβου (1ος οροφος), αν και την τελευταια φορα τους εβαζαν τσουβαλιαστους ολους χωρις ραντεβου. 3-4 ωριτσες μες στο νερο αν πας απο τις 7.30

Ελπιζω να μην εχει καταντησει σαν τον Περισσο που κατασκηνωνουν απο τις 5 εξω απο την Πολεοδομια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω μια τακτοποίηση ΗΥ στην περιοχή Γκύζη με Τ.Κ. 11522. Επειδή δεν είμαι από Αθήνα και με τα χίλια ζόρια βρήκα αυτά που βρήκα.....

παρακαλώ πολύ να μου πει κάποιος σε ποια πολεοδομία ανήκει η περιοχή και ένα τηλέφωνο!!!!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ρύθμιση υπόγειου χώρου σε οικοδομή που βρίσκεται στην Κάντζα, Δ. Παλλήνης. Γνωρίζω διεύθυνση ακίνητου αριθμό Ο.Τ., όνομα ιδιοκτήτη και χρονιά που εκδόθηκε η οικοδομική άδεια. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω τον αρ. οικ. Άδειας με αυτά τα στοιχεία κι αν ναι, που πρέπει να απευθυνθώ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πας στο αρχείο της Πολεοδομίας Παλλήνης (Νότιου Τομέα) και ρωτάς . Λογικά με όλα αυτά θα μπορούν να βρουν τον αριθμό της άδειας .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γνωρίζει κανείς ποιο ειναι το λ' στην πολεοδομία Αθηνων στην Σωκράτους?

Ευχαριστώ!

 

ειναι εξαιρετικα επειγον και εκει δεν υπαρχει κανεις!!

Edited by giannist
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.