Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Όργανα ελέγχου ΕΗΕ


JasonK

Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό όργανο μετρήσεων για τη νέα ΥΔΕ;

 

Θα εκτιμούσα απόψεις συναδέλφων που έχουν ιδία πείρα........

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να δοκιμάσεις το sonel 520 για ένα και μονό λόγο στο ότι μπορείς να διαβάσεις προηγούμενη μέτρηση που έχεις κάνει χωρίς να το συνδέσεις σε Η/Υ.

Είναι βασικό πλεονέκτημα έναντι άλλων και οικονομικότερο από Fluke και metrel όπου δεν έχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Δες το MACROTEST της ΕΛΕΜΚΟ.Είναι σε προσφορά αυτο το καιρό 780 ευρώ + φπα σε καταστήματα με ηλεκτρολογικό υλικό.

http://www.elemko.gr/pdf/elemko_instruments.pdf

Αυτό το Sonel 520 δεν το ξέρω, πόσο κοστίζει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το sonel είναι της τεχνικής ανάπτυξης (Δημητρίου) και εχει 830 + ΦΠΑ

 

 

Σε επανέλεγχο δεν χρειάζεται μέτρηση αντίστασης μόνωσης της παροχής

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να συνεχίσω λίγο τη κουβέντα όσον αφορά για τα πολυόργανα της νέας ΥΔΕ έχει βγει και το TESTBOY TV455 με ελληνικό μενού καθώς επίσης και ελληνικό εγχειρήδιο οδηγιών. Η τιμή του στα 730 χωρίς ΦΠΑ, λένε πως είναι γερμανικό. Αν το ξέρει κανείς ας πει την άποψη του γιατί όλοι φαντάζομαι θέλουμε να πιάσουν τόπο τα λεφτά που θα δώσουμε και να είναι μέσα σε λόγικά οικονομικά πλαίσια...προσωπικά πάνω απο 1000 ευρώ το θεωρώ υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

και απο οτι έχω ψάξει το MACROTEST της ΕΛΕΜΚΟ κάνει μετρήσεις σύμφωνα με το ΚΕΗΕ και δεν έχει την τελευταία έκδοση του ΕΛΟΤ HD384, ενώ το TESTBOY πληρεί τις απαιτήσεις του ΕΛΟΤ HD384. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων όλα τα παραπάνω τα αναφέρουν άτομα σε διάφορα φόρουμ και εγώ κάνω μια αναπαραγωγή των όσων σχολίων έχουν υπωθεί, αν είναι εσφαλμένα τα παραπάνω ζητώ συγνώμη

----Συγχώνεψη----

 

ακριβώς φίλε μου hectror

----Συγχώνεψη----

 

το διαφημιστικό σχετικό φυλάδιο

Παρακαλώ, μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Δες τους κανόνες συμμετοχής που περιέχουν το πλαίσιο στο οποίο κινούμαστε.

Ευχαριστώ, miltos

post-27609-131887273812_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εαν το TESTBOY ειναι Γερμανικής κατασκευής πιστεύω να είναι καλό.Πάντως όποιο όργανο και να πάρεις την δουλεία σου θα την κάνεις.Εδω έχεις το ΕUROTEST ΧΑ σλοβένικης κατασκευής και κοστίζει πάνω απο 1500 Ε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.