Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

e-learning Εθνικο και καποδιστριακο Πανεπιστημιο


amalitsa

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για 2 προγράμματα του ΚΕΚ του Πανεπιστημιου Αθηνων που αναφερεται σε μηχανικους και συγκεκριμενα:

1)Διοικηση για μηχανικους

2)Logistics Systems:Engineering and Managment

Το αντίστοιχο site είναι: http://elearn.elke.uoa.gr/elearn/index.php

Αξιζει να πληρωσεις για κατι τετοιο(κοστος γυρω στα 1200)?εχει ασχοληθει κανεις???

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σταμπαρει κι εγω αυτο, προσφερουν πολλα προγραμματα

κυριως σε σχεση με διοικηση επιχειρησεων και οικονομικα που

θα ενδιαφερουν τους μηχανικους αλλα δεν ξερω ποια αξια

εχει η πιστοποιηση γιατι πραγματι το ποσο ειναι σημαντικοτατο.

Link to comment
Share on other sites

amalitsa Καλημέρα!!!

Εγω πριν από ένα χρόνο περίπου πήρα το πιστοποιητικό επιμόρφωσης πάνω στη Διοίκηση για μηχανικούς.

Προκειται γαι ένα 7μηνο πρόγραμμα .Αποτελέιται από 8 μαθήματα πάνω στη διοιήκηση ανθρωπίνου δυναμικού, στο στρατηγικό μαρκετινκ και στα οικονομικά.Ωραίο πρόγραμμα, δε με δυσκόλεψε καθολου και με λίγο διάβασμα την ημέρα περνας πολύ ευκολα τα τεστ.

Η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβούτσικο ( περίπου 1400 € ) .............

Τώρα που θα μου χρησιμευσει έτσι όπως έχουν τα πράγματα , δε ξέρω...... :(

Πάντως από γνωστους μου, που έχουν κάνει αντιστοιχα προγράμμτα στο ΕΚΠΑ, ξέρω ότι οι εταιρείες τα λαμβάνουν σοβρά υποψη τους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα σας, εχουμε καποιο νεο οσο αναφορα τα προγραμματα εξειδικευσης στο κοποδιστριακο ; 
καθως ενδιαφερομαι να πρακολουθησω ενα προγραμμα πανω στον αειφορο ενεργειακο σχεδιασμο κτιριων και δομημενου περιβαλλοντος 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας, ηδη απο τις 23 σεπτεμβριου παρακολουθω το προγραμμα αειφορος ενεργειακος σχεδιασμος κτιριων και δομημενου περιβαλλοντος, απο την υλη που μου στειλανε εκτιμω οτι ειναι πολυ ενδιαφερον, απαιτει μελετη αλλα αξιζει τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρατηρώ το τελευταίο διάστημα ότι αρκετές αγγελίες στον χώρο των logistics, εφοδιασμού γενικότερα απαιτούν και μεταπτυχιακό,κάτι που δεν ίσχυε πριν από λίγα χρόνια, ευτυχώς υπάρχουν τώρα αρκετά προγράμματα που μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει. Εγώ έχω αρχίσει και παρακολουθώ το πρόγραμμα του Ελληνικού Ινστιτούτου Προμηθειών που οδηγεί σε Certificate Supply Management, έχω αρκετή εμπειρία στον χώρο όποτε θεώρησα ότι ένα θεωρητικό μεταπτυχιακό ίσως να μην προσέφερε και πολλά, το συγκεκειμένο πρόγραμμα έχει αρκετό διάβασμα - εξετάσεις - διπλωματικλη εργασία. Γενικά πιστεύω ότι η διαρκείς εκπαίδευση - επιμόρφωση πάντα είναι χρήσιμη, το σημαντικό είναι στο τέλος να υπάρχει ανταπόδωση για την προσπάθεια.  

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα με ενδιέφερε πολύ το πρόγραμμα Διοίκηση για Μηχανικούς του ΕΚΠΑ. Το λαμβάνουν σοβαρά στην αγορά εργασίας; Ειδικά για κάποιο διοικητικό πόστο μπορεί να πάρει θέση MBA όταν δεν απαιτείται;Θέλω να ακούσω εμπειρίες από άτομα που το παρακολούθησαν ή σκοπεύουν να το παρακολουθήσουν;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.