Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Tοιχοποιΐες από Alfa Block / Ytong


belbos

Recommended Posts

Γεια σας. Νομιζω το θέμα τα λέει όλα..

Μπορούμε να κάνουμε μια σύγκριση ανάμεσα στα δυο υλικά? Θετικά αρνητικά? Μιλάμε πάντα για την χρήση τους σε κατοικία και συγκεκριμένα σε μεζονέτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Το χτίσιμο με YTONG είναι πιο οικονομικό από ότι με τούβλο? Από

πλευράς αντοχής στο χρόνο είναι ίδια με το τούβλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα παιδια και καλως σας βρισκω.προσπαθω να μαστορεψω αυτον τον καιρο και διαβαζοντας τα παραπανω καταλαβα οτι τα αλφα βλοκ ειναι ελαφρια και με αντοχη για μια κατασκευη που θελω να κανω.μηπως γνωριζετε κανενα μαγαζι κοντα στο γαλατσι που να πουλαει?τι τιμες εχει πανω κατω?με συγχωρειτε αλλα ειμαι αμαθης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα και απο μενα.με λενε ζωη παπαλα και σημερα μπηκα στην παρεα.ειμαι αρχιτεκτων και απο 1/3/2009 συνταξιουχος, αυτη την εποχη κτιζω το σπιτι μου και εχω αρκετες αποριες και για υλικα και για κοστος γιατι απο το 1999 και εως τωρα εργαζομουν στην χιο σε επισκευες λιθοκτιστων.

για τα ytong τι γνωμη εχετε; θα τα χρησιμοποιουσατε σε οικοδομη στον διονυσο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι και στον Διόνυσο ytong ! Θα κατέβει ο Δίας κατω . Η γνώμη μου ειναι οτι αυτά τα υλικά τα χρησιμοποιείς για το μικρό τους βάρος οταν τα φορτία ειναι πρόβλημα. Σε νέα οικοδομή κάνε συμβατική κατασκευή. Το θέμα πάντως εχει συζητηθεί πολύ στο forum. κάνε αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.με λενε ζωη παπαλα ...... σε οικοδομη στον διονυσο;

 

Ζωη 'οπως ειπε και ο φιλος καλυτερα ειναι να πας σε συμβατικη οικοδομη. Εξαλου οικονομικος το ιδιο θα σου έρθει. Ασε που πρεπι να βρεις και καλο συνεργείο για αυτο το υλικο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.