Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Η Πολεοδομία Συγγρού είναι υπό διάλυση


myri

Recommended Posts

να κανω μια ερωτηση: πηγα σημερα στη Συγγρου και μου ειπαν οτι για να κανω αιτηση για να βρω ενα φακελο (αδεια του 62) πρεπει να εχω μαζι μου ενα διαβιβαστικο. το θεμα ειναι πως ουτε ο πελατης εχει τιποτα στα χερια του περα απο τον αριθμο της άδειας. τι κανουμε σε αυτη την περίπτωση? ο λογος που θελω να δω τα σχεδια ειναι για μια απλη βεβαιωση μη αυθαιρεσιας. τι μου προτείνετε?

Edited by lucia
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε και μην αναφέρεις τιποτα για διαβιβαστικό. Η σωκράτους δεν βγάζει διαβιβαστικά

Edited by alfisti1978
Link to comment
Share on other sites

τελικα με την 3η φορα το πετυχα. η διαδικασια εχει ως εξης: παμε Σωκρατους και παινουμε αντιγραφο του στελέχους της άδειας (τα στελέχη βρίσκονται στη Σωκράτους) και μετά πάμε Συγγρού και κάνουμε αίτηση με συννημένο το στέλεχος για να πάρουμε τα σχέδια. διαβιβαστικό δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το επιλεκτικό ωράριο είναι άλλο θέμα. Όπως έχω αναφέρει σε άλλο post, υπάρχει πολεοδομία που δουλεύει ΜΟΝΟ Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή και ΜΟΝΟ 10:00 - 13:00. Σε κουβέντα που είχα πρόσφατα με υπαλλήλους των πολεοδομιών Συγγρού και Σωκράτους, μου είπαν ότι σύντομα θα κλείσει εντελώς η πολεοδομια Συγγρού (που έχει πολύ μεγάλο ενοίκιο το κτίριο) και θα μεταφερθούν όλοι στην Σωκράτους. Ήδη κάποιοι υπάλληλοι της Συγγρού έχουν πάει στην Σωκράτους. Γύρω στο καλοκαίρι θα μεταφερθούν όλοι από Σωκράτους και θα πάνε σε νέο κτίριο που θα βρίσκεται στην πλ. Αττικής. Το μόνο καλό που σκέφτομαι είναι πως μπορεί να γλιτώσουμε το μπαλάκι του πήγαινε - έλα για ένα αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι ο ...Ασπρόπυργος!!! Αυτό δεν γλυτώνεται με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν εγκαταστήσει εδώ και κανά 2 βδομάδες το πρόγραμμα με το αρχείο αδειών που έιχε στην Συγγρού (ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ υπολογιστής στην ΑΤΤΙΚΗ με αυτό το ΒΑΡΥ πρόγραμματάκι αναζήτησης αδειών), και στην Σωκράτους, και παρόλα αυτά κανείς δεν το χρησιμοποιούσε σήμερα που στεκόμουν κανα 2ωρο και περίμενα , και συνέχιζαν να έστελναν άτομα πίσω στη Συγγρού για να δουν που είναι ο φάκελος....Με την δικαιολογία ότι δεν λειτουργεί ο υπολογιστής.(δεν ξέρουν να το λειτουργήσουν μάλλον καθώς είναι old school εκτός από 2 αξιόλογους!!! 2012 σου λέει μετά....

 

Δεν το έχουν διαδώσει για να μην αδειάσει η Συγγρού και πάνε όλοι Σωκράτους......

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το επιλεκτικό ωράριο είναι άλλο θέμα. Όπως έχω αναφέρει σε άλλο post, υπάρχει πολεοδομία που δουλεύει ΜΟΝΟ Δευτέρα - Τετάρτη - Παρασκευή και ΜΟΝΟ 10:00 - 13:00. ....

 

Πολλές είναι αυτές. Δήμος Αμαρουσίου, Καπανδρίτι. Φυσικά θα σου πούνε ότι είναι κλειστά μόνο για το κοινό και ότι μέσα δουλεύουνε, ότι πάνε αυτοψίες, ότι δουλεύουν και στην τεχνική υπηρεσία κ.τ.λ. . Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι υποκριτικό.

 

Και ξαναρωτάω εντάξει όλοι οι άλλοι....τα φορολογικά γιατί δεν δουλεύουν ??? οεοο?! Άλλο πράγμα να λείπει ο Χ υπάλληλος με αιτολογία και άλλο πράγμα να νεκρώνει η υπηρεσία με απόφαση του προισταμένου! Αυτό τα τελευταία χρόνια καθιερώθηκε επειδή λουφάρανε κάποιοι μηχανικοί με τις αυτοψίες εξαπλώθηκε και στους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.