Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιδοτουμενα κτηρια με φωτ.πανελ


Krisos

Recommended Posts

Όλο και πληθαίνουν οι διαφημίσεις τύπου:«Τώρα μπορείτε να αποκτήσετε το δικό σας (πράσινο) σπίτι δωρεάν. Αφήστε τώρα λοιπόν τον ήλιο να πληρώσει το δικό σας σπίτι.»

 

Δεν μπορω να καταλαβω αν τελικα υπαρχει κοσμος που κανει τετοια σπιτια. Για να αυξανουν συνεχως οι 10-15 εταιρειες που σου δινουν τετοιες "προσφορες" σημαινει οτι καποιοι επιλεγουν αυτων τον τροπο χρηματοδότησεις του σπιτιου τους.

Εχετε ακουσει κατι επιπλεον. Καποιος που να πηγε να μιλησει μαζι τους. Αν εχουν κτιστει τετοιες κατοιιες. κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ θα ήθελα να δω ένα ζωντανό παράδειγμα. Να πάω σε ένα σπίτι και να μου πουν οι ιδιοκτήτες πως είχαμε ένα οικόπεδο και τώρα έχουμε σπίτι και φ/β και δεν πληρώσαμε μία. Επίσης θα ήθελα να δω και τις κινήσεις του δανείου για να επιβεβαιώσω πως η τράπεζα πληρώνονταν από την παραγωγή του φ/β.

Link to comment
Share on other sites

Ας μη δουλευόμαστε μεταξύ μας... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό, με τη δήθεν ασφάλεια που το "πουλάνε".

Στα προηγούμενα ποστ μου εξηγούμαι γιατί είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΡΙΣΚΟ !!!

 

Όσο για όσους έχουν ήδη αγοράσει τέτοια σπίτια... ας κρατάνε το καντήλι στο εικονοστάσι αναμμένο καθ' όλη τη διάρκεια αποπληρωμής του δανείου που πήραν στο όνομά ΤΟΥΣ !!!!

 

ΥΓ: Αυτή τη στιγμή τρέχει μία εγκατάσταση φ/β στη στέγη του δικού μου σπιτιού, από εταιρία που... χαρίζει αυτά τα "τζάμπα σπίτια". Κάθε φορά που πηγαίνω στο γραφείο τους και αντικρίζω τα διαφημιστικά φυλλάδια, ανακατεύομαι και μάλιστα το έχω πολυ-συζητήσει και με τον υπεύθυνο της εταιρίας, αλλά ... αν πουλάει και υπάρχουν αγοραστές...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.