Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δωρεάν διάθεση Ορθοφωτοχαρτών Αττικής από ΟΚΧΕ


venezia

Recommended Posts

Μάλλον ΗΜΟΥΝ τυχερός όπως είπες. Δοκίμασα να ανοίξω κάποιες ορθο (0470042030 ) από τη περιοχή του Αιγάλεω και όλες έχουν την ΙΔΙΑ εικόνα και το ΙΔΙΟ word file!!!!

 

Κάποιος εποίησε ,,,,,,

Θα ενημερώσω τον πρόεδρο του ΟΚΧΕ γι αυτό!!

 

Εγω πάντως σήμερα που κατέβασα τις ορθο από τον συγκεκριμένο φάκελο (0470042030 ) διαπίστωσα ότι είναι διαφορετικές. Μήπως λύθηκε το πρόβλημα και ειναι όλα οκ ?

 

 

Πάντως, πρεπει να επισημανθει ότι αυτή είναι μία σημαντικά αξιόλογη προσπάθεια από τον ΟΚΧΕ. Ελπίζω να ακολουθήσουν και οι λοιποί φορείς του Δημόσιου και ευρύτερου Δημόσιου Τομέα.

Edited by CHRIS_M
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Συνάδελφοι έχει κανείς κατεβάσει την 0492442018.jp2 (ΣΠΑΤΑ)? Μου βγάζει πρόβλημα και δεν την ανοίγει. Έστειλα και στο ΟΚΧΕ όμως μέχρι να μου απαντήσουν, αν την έχει κανείς με σώζει....

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω....

Αφού φαίνονται από τους χάρτες του ktimanet μου κάνει εντύπωση να είναι κάτι άλλο εκτός σφάλματος.

.Περιμένω απάντηση από ΟΚΧΕ.(αν ποτέ πάρω δεν ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως όταν δεν εμφανίζονται κάποιοι ορθοφωτοχάρτες, τότε όπως πολύ σωστά είπε ο agios και όπως με ενημέρωσαν από τον ΟΚΧΕ , σ αυτούς εμπίπτουν περιοχές χαρακτηρισμένες ως απόρρητες.

 

Για να τους πάρετε, χρειάζεται επικοινωνία με ΟΚΧΕ με τα στοιχεία σας, (ακόμα και με mail) και τους στέλνουν με "κρυμμένες" όσες περιοχές δεν θέλουν να βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα και χρονια πολλα συναδερφοι.

Μηπως εχει βρει καποιος τους χαρτες που αναφερονται σε περιοχες δασος χαιδαριου και ραφηνα?προσπαθησα να τα βρω απο το google earth αλλα δε μπορεσα.

Αν καποιος τα εχει βρει με κωδικους θα με βοηθουσε ιδιαιτερα.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Συνάδελφοι επειδή δεν μπορώ να μπω σήμερα στο ftp του okxe μήπως έχει κανείς κατεβάσει τον 0496041775 (κερατέα);

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ethan...... ορίστε

είναι βέβαια το 1:500 τμήμα της όλης ορθοφώτο.

αν θες και το υπόλοιπο ... πες μου

0496041775.ZIP

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πως τις δουλευουμε με ΕΓΣΑ;

 

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Τις πας σε ένα Τοπογράφο που ξέρει τη γλώσσα !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.