Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διάγραμμα δόμησης Ν.4030 (νέος τρόπος έκδοσης αδειών)


Altair

Recommended Posts

Είναι το άρθρ.1, παρ.2.1, υποπαρ. γ,8, του ΦΕΚ-251/13-2-2012, που αναφέρει τα περί της τρισδιάστατης απεικόνισης.

Συνάδελφε ευχαριστούμε, αλλά το έχουμε διαβάσει....γραφει μόνο

"ενδεικτική τρισδιάστατη απεικόνιση της κατασκευής με ελεύθερο ή γραμμικό σχεδιασμό"....δε νομίζω οτι απαντάει στο ερωτημα μας....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε ευχαριστούμε, αλλά το έχουμε διαβάσει....γραφει μόνο

"ενδεικτική τρισδιάστατη απεικόνιση της κατασκευής με ελεύθερο ή γραμμικό σχεδιασμό"....δε νομίζω οτι απαντάει στο ερωτημα μας....

 

Η παράθεση που έκανα ήταν για την διόρθωση του αριθμού του άρθρου που ανέφερε ο Φαέθωνας, και που ήταν λάθος, για κάποιον δηλαδή που θα έμπαινε στον κόπο να το αναζητήσει στην νομοθεσία και για να μην σπάει το κεφάλι του ψάχνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Admantia στίψτο λίγο να γίνει πιο birds eye και να δείξει περισσότερο φάτσα, και δώσε και λίγο perspective βρε αδερφή.. :)

Edited by NEADERTAL
Link to comment
Share on other sites

έχει λαθάκια...

Διορθωσα κανα 2 γραμμές που είδα..

Admantia στίψτο λίγο να γίνει πιο birds eye και να δείξει περισσότερο φάτσα, και δώσε και λίγο perspective βρε αδερφή.. :)

 

Αχ!!μου βάζεις δύσκολα :???: :?

Ειναι το πρώτο τρισδιαστατο που κάνω....απ όσα μου είπες κατάλαβα μόνο να το στρίψω για να φαίνεται περισσότερο η όψη....To bids eye τι σημαίνει?

Κατα τα άλλα αυτο περίπου θέλουν ή να βάλω και κάγκελα και κεραμμύδια κ γενικότερα περίσσότερες λεπτομέρειες?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω καλά είσαι από λεπτομέρεια, ζητείται να φαίνεται η ογκοπλασία του ακινήτου, όχι λεπτομέρειες, τα υπόλοιπα θα τα δουν από τις όψεις.

bird eye view είναι η από πάνω λήψη (όπως το βλέπει ένα πουλί) όχι κατοψικά αλλά υπό γωνία πχ.:

http://waldronstreet...ding_art_09.htm

Edited by NEADERTAL
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βρίσκω για το διάγραμμα δόμησης.

Και επειδή κουβέντα να γίνεται, οι άξονές σου δεν είναι κάθετοι μεταξύ τους ή με γελάει το σχέδιο?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το άρθρ.1, παρ.2.1, υποπαρ. γ,8, του ΦΕΚ-251/13-2-2012, που αναφέρει τα περί της τρισδιάστατης απεικόνισης.

Ναι σωστά είναι και αυτό αλλά και το Άρθρο 9§η του Ν4030/11

Link to comment
Share on other sites

νομίζω καλά είσαι από λεπτομέρεια, ζητείται να φαίνεται η ογκοπλασία του ακινήτου, όχι λεπτομέρειες, τα υπόλοιπα θα τα δουν από τις όψεις.

bird eye view είναι η από πάνω λήψη (όπως το βλέπει ένα πουλί) όχι κατοψικά αλλά υπό γωνία πχ.:

http://waldronstreet...ding_art_09.htm

Κατάλαβα!!!!!!!Σε ευχαριστώ :)

Μια χαρά το βρίσκω για το διάγραμμα δόμησης.

Και επειδή κουβέντα να γίνεται, οι άξονές σου δεν είναι κάθετοι μεταξύ τους ή με γελάει το σχέδιο?

Οχι κάθετοι είναι...με box το έφτιαξα κατά βάση, οποτε βγήκαν αυτόματα καθετα, δεν όρισα εγώ γωνίες..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.