Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύνδεση με δίκτυα κοινής ωφελείας. Πότε γίνεται;


Recommended Posts

  • 1 month later...

Οριζόντια ιδιοκτησία με χρήση γραφείου

θέλει να αποκτήσει δικό της μετρητή ΕΥΔΑΠ.

 

Στην άδεια υπήρχαν κοινόχρηστα W.C. για όλα τα γραφεία του ορόφου.

Στην πράξη κάθε γραφείο έχει το δικό του W.C., αλλά με παροχή από κοινόχρηστο μετρητή.

 

Τώρα, προκειμένου το συγκεκριμένο γραφείο να αποκτήσει δικό του μετρητή ΕΥΔΑΠ (τα υπόλοιπα γραφεία δεν πληρώνουν κοινόχρηστα και το νερό είναι κομμένο)

ξέρουμε τι χρειάζεται? Δήλωση στον 4014 για διαφορετική διαμερισματοποίηση?

 

Και η ΕΥΔΑΠ τι δικαιολογητικά χρειάζεται για νέα παροχή σε παλαιά οικοδομή?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αντιμετωπίζω μια παρόμοια υπόθεση, πρόκειται για μια αυθαίρετη ισόγ. οικία (ολοκληρωμένη κατασκευή) εκτός σχεδίου, που όμως είναι νομιμοποιήσιμη και θα πάει για άδεια με το άρθρ 26, παρ 2 προς νομιμοποίηση, με την διαφορά ότι ο ιδιοκτήτης βιάζεται να συνδεθεί με την ΔΕΗ και δεν θέλει να περιμένει μέχρι να βγει η οικ. άδεια.

Σκέφτομαι σε πρώτη φάση να το δηλώσω προς τακτοποίηση, να πληρωθεί το παράβολο και η πρώτη δόση ώστε να μπορέσει να συνδεθεί με την ΔΕΗ και στη συνέχεια να αλλάξω την προσωρινή δήλωση και να το δηλώσω για νομιμοποίηση.

Γίνεται αυτό ή είναι πιο καλά να κάνει δεύτερη δήλωση για νομιμοποίηση για το ίδιο ακίνητο και να ξαναπληρωθεί το παράβολο?

τελικα τι εκανες? Μπορεσες να κανεις την αλλαγη της δηλωσης, αφου πληρωθηκε η 1η δοση, για νομιμοποιηση (προς εκδοση ο.α. δηλαδη)?

εχω ιδια περιπτωση κ πολυ θα με βοηθησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι,

εχω ακουσει οτι η ΔΕΗ ζηταει βεβαιωση απο δασαρχειο για τα εκτος σχεδιου... Εχει αλλαξει κατι και δεν ειναι αρκετο το εγγραφο του ΤΕΕ? Τι πρεπει να κανει ο ενδιαφερομενος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πελάτη που σκέφτεται να δηλώσει ένα κιόσκι που έχει σε εξ'αδιαιρέτου αγροτεμάχιο κάτω από το οποίο βάζει το τροχόσπιτό του.

Θέλει να το δηλώσει μόνο και μόνο για να πάρει ρεύμα.

 

-Η ΔΕΗ θα δώσει ρεύμα σε κιόσκι (κατηγορία 13, χωρίς τετρ. μέτρα)??

 

-Για το ότι είναι σε εξ' αδιαρέτου αγροτεμάχιο απ'ότι έχω καταλάβει (και γνωρίζοντας όλα τα λοιπά προβλήματα) στην περίπτωση που το δηλώσει ρεύμα παίρνει, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παίρναν και πριν ρεύμα τα κιόσκια για να πάρει και τώρα? :???: Απλή ερώτηση στη ΔΕΗ.Μετά μας λες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι εκανες? Μπορεσες να κανεις την αλλαγη της δηλωσης, αφου πληρωθηκε η 1η δοση, για νομιμοποιηση (προς εκδοση ο.α. δηλαδη)?

εχω ιδια περιπτωση κ πολυ θα με βοηθησεις.

 

Τώρα το είδα, πήγε τελικά για νομ/ση με το άρθρ. 26.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

προσφατη ενημερωση ΔΟΚΚ

 

για συνδεση με δικτυα

 

http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=2dl4NqIAMwI%3d&tabid=777&language=el-GR

 

εντιτ

 

το ιδιο θεμα εχει  αναρτηθει και αλλού... ...την ιδια  στιγμη,  19.27 :smile: :-) :smile:

 

 

ας συνενωθει...να μην πλατυαζει το θεμα

 

ευχαριστω πολύ

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.