Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Εάν ο αριθμός των υπολειπόμενων αρχείων έχει εξαφανιστεί, είσαι εντάξει.

Τα αρχεία για πληρότητα τα έχω όλα, αλλά δεν βλέπω κάπου να λέει πόσα υπολείπονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στη πρώτη καρτέλα του συστήματος, εκεί που συμπληρώνουμε και τιμή ζώνης - αριθμό άδειας κτλ, κάτω δεξιά..

(στο πεδίο ΔΕΙΚΤΕΣ)

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη καρτέλα του συστήματος, εκεί που συμπληρώνουμε και τιμή ζώνης - αριθμό άδειας κτλ, κάτω δεξιά..

(στο πεδίο ΔΕΙΚΤΕΣ)

Ok, το βρήκα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, συγγνώμη, αλλά δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει το συμπέρασμα, οτι αυτό που γράφει ο νέος νόμος στο αρθρο 30 παρ.6 αναφέρεται μόνο στις δηλώσεις που ειναι σε διαδικασία ολοκληρωμένης υπαγωγής. Με τις υπόλοιπες τι γίνεται?

Εγώ που έχω κάνει δύο δηλώσεις οι οποίες είναι σε κατάσταση προσωρινής υπαγωγής(αν και έχω όλα τα δικαιολογητικά και σχέδια που χρειαζόταν βάση του ν.4014) μου λέτε δηλαδή οτι δε με πιάνει η παραπάνω παραγραφος???

Οπότε πρέπει να κάνω τις δηλώσεις σε κατάσταση ολοκληρωμένης υπαγωγής και να ανεβάσω και τα πάντα σύμφωνα με το ν.4014 στο σύστημα ως τις 30/09 ?

Η μία δήλωση εντωμεταξυ είναι πολύτεκνου που έχει εκπτωση με το νέο νόμο και εχει πληρώσει ήδη παραπάνω. εγώ τι κάνω? την προχωράω σε ολοκληρωμένη υπαγωγή πριν τις 30/09 και περιμένω ή πρεπει να ανεβάσω και σχέδια μέχρι τότε?

 

 

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί ακόμα με απόλυτη σαφήνεια να σου απαντήσει κανείς.

Δεν ξεκαθαρίζεται πλήρως από τον νέο νόμο.

Περιμένουμε να ξεκαθαριστεί μέσω των εγκυκλίων και των των υπουργικών αποφάσεων.

Το πιθανότερο είναι να περιμένεις να ξανακάνεις ένταξη των δηλώσεων με τον νέο νόμο ακολουθώντας βεβαίως τις προδιαγραφές αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα η μεταβαση απο τον Ν4014 στον Ν4178 (αν θυμαμαι καλα) το αναφερει ξεκαθαρα ο Νομος οτι  η ΥΑ θα καθοριζει τη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

ANAKOIΝΩΣΗ ΤΕΕ

 

Το σύστημα διαχείρισης δηλώσεων αυθαιρέτων του ΤΕΕ δεν θα είναι διαθέσιμο για μεγάλα χρονικά διαστήματα από το απόγευμα της 30/8/2013 έως και την 1/9/2013 λόγω μετατροπής του για την υποστήριξη του Ν. 4178/2013.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σίγουρος είσαι για τις εγκυκλίους και τις υπουργικές αποφάσεις;

 

Πολύ!!!! Αναφέρονται τουλάχιστον 5 σημεία στο νέο νόμο που αναμένουν διευκρινίσεις μέσω ΥΑ κ.λπ. Μέχρι τα Χριστούγεννα έχουμε χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.