Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Επίσης για να αναλογιστούμε όλοι πόσα περίπου αρχεία έχουν "ανέβει" στο σύστημα, μπορείτε να δείτε πόσες πχ δηλώσεις έχουμε (Έστω 700.000 τουλάχιστον; ) Βγάζω έξω τις Βεβαιώσεις Μηχανικού που παίρνουν κι αυτές Α/Α από το σύστημα του 4014.

 

Κάθε δήλωση από χοντρικά τουλάχιστον 10 προαπαιτούμενα αρχεία;

 

700.000 χ 10 = 7.000.000 αρχεία.

 

Κάθε αρχείο που ανεβάζετε παίρνει έναν Α/Α ο οποίος φαίνεται στην καρτέλα Αρχεία.

Βάσει αρχείου που ανέβασα σήμερα, έχουν ανέβει στο σύστημα μέχρι τώρα 909.000 και κάτι αρχεία.

Και μέσα σε αυτό το νούμερο βάλτε πως σε πολλές καρτέλες προαπαιτούμενων αρχείων ανεβαίνουν 2-3 αρχεία και όχι αποκλειστικά 1.

 

Οπότε υπάρχει πολύ μεγάλος όγκος αρχείων (συντριπτική πλειοψηφία) ο οποίος είτε δεν έχει ετοιμαστεί, είτε έχει ετοιμαστεί και δεν έχει ανέβει τίποτα (που το θεωρώ λίγο απίθανο).

 

Αυτά για να βλέπουμε πού είμαστε με το ανέβασμα των αρχείων μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανεβάζω τα αρχεία μιας δήλωσης (κατάστημα) και για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κλικάρω την επιλογή Τεχνική έκθεση αρμόδιου μηχανικού για Η/Μ.

 

Κάνω κάτι λάθος?

Το έχει συναντήσει κανείς?

 

Σημειώνω ότι στους συμμετέχοντες μηχανικούς έχω βάλει τον μηχανολόγο (τεχνική εταιρία). 

Link to comment
Share on other sites

Στη δείχνει στα απαιτούμενα αρχεία?

Τσέκαρε την επιλογή της χρήσης, τόσο στην αρχική μάσκα όσο και στα φύλλα καταγραφής. 

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω τα αρχεία μιας δήλωσης (κατάστημα) και για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κλικάρω την επιλογή Τεχνική έκθεση αρμόδιου μηχανικού για Η/Μ.

 

Κάνω κάτι λάθος?

Το έχει συναντήσει κανείς?

 

Σημειώνω ότι στους συμμετέχοντες μηχανικούς έχω βάλει τον μηχανολόγο (τεχνική εταιρία). 

 

Απο τη στιγμή που έχεις τον μηχανολόγο στους συμμετέχοντες μηχανικούς θα έπρεπε να στο έχει διαθέσιμο για επιλογή...

Μήπως δεν δίνει το σύστημα την δυνατότητα στην εταιρεία σαν δικαίωμα ανεβάσματος αρχείου;

Link to comment
Share on other sites

 

Τσέκαρε την επιλογή της χρήσης, τόσο στην αρχική μάσκα όσο και στα φύλλα καταγραφής. 

Ναι είναι τικαρισμένο στα απαιτούμενα!!!

Επικρατούσα χρήση υπηρεσίες στην αρχικη σελίδα και στο φυλλο καταγραφής έχω το ίδιο (αν και δεν έχω πρόστιμο) βάσει φύλλου, αλλά 1 παράβαση και διαμερισμάτωση!!!

 

Απο τη στιγμή που έχεις τον μηχανολόγο στους συμμετέχοντες μηχανικούς θα έπρεπε να στο έχει διαθέσιμο για επιλογή...

Μήπως δεν δίνει το σύστημα την δυνατότητα στην εταιρεία σαν δικαίωμα ανεβάσματος αρχείου;

Δεν ξέρω, αλλά είναι δυνατόν να μην δίνει τι δυνατότητα στις εταιρίες??

 

Έχω κάνει οριστική υπαγωγή και είναι το μοναδικό αρχείο που δεν έχω ανεβάσει, διότι δεν μπορώ!!!!

 

Καμιά ιδέα?? 

Edited by kcorsak
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τικαρισμένο στα απαιτούμενα!!!

Επικρατούσα χρήση υπηρεσίες στην αρχικη σελίδα και στο φυλλο καταγραφής έχω το ίδιο (αν και δεν έχω πρόστιμο) βάσει φύλλου, αλλά 1 παράβαση και διαμερισμάτωση!!!

 

Δεν ξέρω, αλλά είναι δυνατόν να μην δίνει τι δυνατότητα στις εταιρίες??

 

Έχω κάνει οριστική υπαγωγή και είναι το μοναδικό αρχείο που δεν έχω ανεβάσει, διότι δεν μπορώ!!!!

 

Καμιά ιδέα?? 

 

Θέλει Φυσικό Πρόσωπο!! Επιβεβαίωσε το με ένα e-mail στο Τ.Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει Φυσικό Πρόσωπο!! Επιβεβαίωσε το με ένα e-mail στο Τ.Ε.Ε.

 

Μάλλον έχεις δίκιο! 

Αλλά γιατί μας αφήνει την δυνατότητα να εισάγουμε στους συμμετέχοντες μηχανικούς εταιρίες??

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο! 

Αλλά γιατί μας αφήνει την δυνατότητα να εισάγουμε στους συμμετέχοντες μηχανικούς εταιρίες??

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Δεν ελέγχει τα data στην εισαγωγή των στοιχείων. Μπορείς να βάλεις ο΄τι στοιχεία θέλεις στο πεδίο των μηχανικών.

Στο upload κάνει τον έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, σε ολες τις οριστικες υπαγωγες που εχω κανει, εχω τα σχεδια και ολα τα λοιπα στοιχεια σε ηλεκτρονικη μορφη ΠΛΗΝ των ΔΕΔΟΤΑ και των αποσπασματων ρυμοτομικου....

Θεωρω πως πηραμε παραταση ως το τελος του παροντος νομου, μιας και το αναφερει ρητα ο Νομος και η πλατφορμα θα ειναι η ιδια. Δε θα κλειδωσει, δηλαδη

 

Τωρα αν βγει ΥΑ που να οριζει καταληκτικες ημερομηνιες για τις περιπτωσεις του 4014 που εχουν ολοκληρωθει, τοτε θα παμε συμφωνα με αυτες.

Μεχρι στιγμης δεν ανησυχω ιδιαιτερως

 

Αληθεια, με τα αποσπασματα ρυμοτομικου που ζητουνται, σε αδειες 40 και 50 ετων που -προφανως- δεν υφιστανται αυτα, τι κανουμε?

Τα αναζητουμε απο πολεοδομια η απλως περαν του τοπογραφικου δεν καταθετουμε κατι περαιτερω?

 

Με συγχωρειτε αν εχει απαντηθει αλλα δεν κατεστη δυνατον να βρω την απαντηση, γι αυτο και ρωτω ξανα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικώς....

 

...................... περαν του τοπογραφικου δεν καταθετουμε κατι περαιτερω........

 

Αυτό έχει απόσπασμα ρυμοτομικού.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.