Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιδοτούμενα προγράμματα


Recommended Posts

Γιaτί aυτό το ψάξε κaι bρες εργοδότη, δεν μου κάθετaι κaλά...Μετά μπορεί νa σου πει δεν είμaι στο πρόγρaμμa, ή "πήρa" τον συστημένο...Εννοείτaι πως ένaς άνεργος aπό μόνος του ψάχνει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έτσι γίνεται συνήθως.... πέφτει τηλεφώνημα από Αθήνα από κανένα μεγάλο βύσμα και πάει η θέση. Ένας γνωστός μου μπήκε μέσω στρατηγού στην ΔΕΗ και βολεύτηκε. Και να φανταστείς ότι του το είχε υποσχεθεί πριν ξεκινήσει τις σπουδές.

Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου μπήκε μέσω στρατηγού στην ΔΕΗ και βολεύτηκε.

 

Για αυτο αυτη η χωρα (να μην πω τιποτα βαρυ νυχτιακα, αν και με τρωει το χερι να το γραψω) εφτασε εδω που εφτασε και δεν θα παει ποτε μπροστα.

Edited by karavlaxos
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα, το πρόγραμμα βγήκε μόνο και μόνο για να μειώσει λίγο τους δείκτες ανεργίας.

Κατα τα άλλα κάλο είναι για κάποιους να μπορέσουν να πάνε σε κανένα φίλο ή γνωστό να τους προσλάβει με το πρόγραμμα να πληρώνουν έστω το ταμείο + κάτι ψιλά.

Link to comment
Share on other sites

Παπαριά είναι το πρόγραμμα.

Εγώ είμαι νέος, άνεργος, ψάχνομαι κτλ, αλλά δεν βρίσκω τίποτα.

 

Ήλπιζα μήπως με το πρόγραμμα βρω τίποτα, (είναι δέλεαρ για τον εργοδότη: δεν σε πληρώνει και έχει και έναν υπάλλο παραπάνω) έστω, να βγάζω το ταμείο μου και να μαζεύω χρόνια εμπειρίας , αλλά....

 

Οι ελάχιστες θέσεις που υπάρχουν, καπαρώνονται από γνωστούς.

Link to comment
Share on other sites

Οι ελάχιστες θέσεις που υπάρχουν, καπαρώνονται από γνωστούς.

 

Δυστυχως ετσι ειναι. Για να βρεις δουλεια θες γνωριμιες και δημοσιες σχεσεις. Οι γνωσεις και τα χαρτια δυσκολα αξιολογουνται απο μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος αναγκη στο γραφειο του απο υπάλληλο τον συμφερει και ας βαζει και καποια χρηματα τελικα απο την τσεπη του. Αν ομως δεν του χρειαζεται τοτε για πιο λόγο να παρει υπαλληλο. Απο την αλλη με τοση ανεργια ισως βαλει καποιο δικο του να εχει την ασφαλεια του τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφτομαι μήπως βάλω κάποιον φίλο μου στο γραφείο μονο και μονο γι'αυτο το λόγο. Να μπορεί να πληρώνει το ταμείο του και ότι περισέψει. Απο το τίποτα καλό είναι κ αυτό.

Απλα στην περίπτωση του μηχανικού ξέρει κανείς τα έξοδα και τις υποχρεώσεις του εργοδότη;Δηλ. υπάρχει κάποιο ελάχιστο ημ/σθιο που πρεπει να καταβάλει ο εργοδότης;Επειδή προφανώς γίνεται προσληψη μπαίνει στη μέση και το ΙΚΑ;

Link to comment
Share on other sites

Καπου το ειχε υπολοισει και γραψει καποιος....νομιζω εβγαινε 1400 περιπου ευρω επιπλεον να πληρωσει το χρονο ο εργοδοτης. Αν το βρω θα το ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.