Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τεχνικός ασφαλείας


Recommended Posts

Εδω θεωρουμε απλα αριθμημενα τετραδια με γραμμες. Δεν ξερω αν υπαρχει τυποποιημενο βιβλιο απο καποια εταιρια, αλλα αν ειναι να το πληρωσω κανενα 10ευρο αστο καλυτερα. Να καθαρογραφεις τις υποδειξεις σου και να υπογραφετε αμφοτεροι απο κατω (εσυ και ο ιδιοκτητης).

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ειναι τετραδιο ...ας που ειδικο....με τιτλο "βιβλιο υποδειξεων τεχ. ασφαλειας".....δεν εχει καποια διαφορα απο ενα απλο τετραδιο με γραμμες.... επανω γραφεις την ημερομηνια που εχεις κανονισει να πας για επιθεωρηση.

απο κατω "προταση εργου" και γραφεις οτι νομιζεις...μετα εχει παρακατω "σκοπος εργου" και γραφεις οτι θελεις και αν θελεις και μετα στο τελος...υπογραφη δικη σου και του υπευθυνου εργοδοτη. Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Κάθε Γραπτή Εκτίμηση Επαγγελματικού Κινδύνου, είναι ξεχωριστή και χρειάζεται επιτόπΙους ελέγχους.

Σαν οδηγό και μόνο μπορείς να χρησιμοποιήσεις σχετικές εκδόσεις του ΕΛΙΝΥΑΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξέρουμε κάτι για την ηλεκτρονική βάση καταχώρησης δεδομένων τεχνικών ασφαλείας μέσω ΟΠΣ-ΣΕΠΕ στο www.sepenet.gr

 

Έχει ετοιμαστεί το πληροφοριακό σύστημα για να γίνει η παραπάνω καταχώρηση;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάτι για την ηλεκτρονική βάση καταχώρησης δεδομένων τεχνικών ασφαλείας μέσω ΟΠΣ-ΣΕΠΕ στο www.sepenet.gr

 

Έχει ετοιμαστεί το πληροφοριακό σύστημα για να γίνει η παραπάνω καταχώρηση;

 

Αυτή η διαδικασία θα διαρκέσει 3 μήνες από 1/12/2017-28/2/2018 και χρειάζεται να πραγματοποιηθεί από τους ίδιους τους Τεχνικούς Ασφάλειας. Κατόπιν, σε δεύτερο χρόνο θα ξεκινήσει πιλοτικά και η ηλεκτρονική αναγγελία των Τεχνικών Ασφάλειας μέσω του συστήματος, η οποία θα διαρκέσει από 1/3/2018 έως 31/5/2018

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαδικασία θα διαρκέσει 3 μήνες από 1/12/2017-28/2/2018 και χρειάζεται να πραγματοποιηθεί από τους ίδιους τους Τεχνικούς Ασφάλειας. Κατόπιν, σε δεύτερο χρόνο θα ξεκινήσει πιλοτικά και η ηλεκτρονική αναγγελία των Τεχνικών Ασφάλειας μέσω του συστήματος, η οποία θα διαρκέσει από 1/3/2018 έως 3αυτό θα πει αμεση ενημέρωση

αυτό θα πει αμεση ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με την περίπτωση νέας Άδειας Δόμησης τι προβλέπεται; έχει κάνει κάποιος; έχω βγάλει ΣΑΥ - ΦΑΥ, πως γίνεται σε αυτά η θεώρηση μέσα από το sepenet.gr. Ηλεκτρονική εγγραφή έχω κάνει, έχω εγκριθεί αλλά δεν μου δίνει τη δυνατότητα Διαχείρισης Αναγγελιών.

Link to comment
Share on other sites

Με την περίπτωση νέας Άδειας Δόμησης τι προβλέπεται; έχει κάνει κάποιος; έχω βγάλει ΣΑΥ - ΦΑΥ, πως γίνεται σε αυτά η θεώρηση μέσα από το sepenet.gr. Ηλεκτρονική εγγραφή έχω κάνει, έχω εγκριθεί αλλά δεν μου δίνει τη δυνατότητα Διαχείρισης Αναγγελιών.

Και σε εμένα το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.