Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαίωση χώρου κύριας χρήσης


Recommended Posts

παιδιά πόσο περίπου ειναι η αμοιβή για να κάνω τις διαδικασίες ώστε να πάρω από πολεοδομία βεβαίωση κύριας χρήσης σε ένα κατάστημα, στις παρακάτω δύο περιπτώσεις:

1. εστω οτι θα χρειαστεί να κάνω σχέδια.

2. εστω οτι δεν χρειάζεται σχέδια.

 

χρειάζεται διαδικασία με τεε και εντολές πληρωμής,φεμ κτλ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας. Ειμαι Διπλ. Μηχανολόγος Μηχανικός. Θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να σφραγίσω σχέδια κάτοψης-τομής για να πάρω από την πολεοδομία βεβαίωση χώρου κυρίας χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπέρα σε ολους... εχω μια αναθεώρηση αδειας 'αλλαγή χρήσης καταστηματος σε αναψυκτηριο με καποιες εσωτερικές διαρρυθμίσεις' για να παω στον δήμο και να βγάλω την αδεια λειτουργιας του μου ζητήσανε και βεβαίωση χώρου κυριας χρήσης, αλλα απο την πολεοδομια μου ζητήσανε ακομα μια συμβολαιογραφική πράξη garage, το μαγαζι εχει ηδη 4 θεσεις και ειναι 60,40 τ.μ , μπορει να μου πει καποιος τι μπορώ να κανω ωστε να μην βάλω τους ιδιοκτήτες στην διαδικασια να τρεχουνε σε συμβολαιογραφο και να παρουν την εγκρυση κι απο τους υπολοιπους συνιδιοκτήτες?

Link to comment
Share on other sites

ουτε αυτο γινετε...δεν μου δινει εγκρυση η πολεοδομια για εξαγορα... (δεν καταλαβαινω τον λογο βεβαια) τελικώς θα κανουμε ενημερωση φακέλου και θα δείξουμε οτι το κατάστημα μας ειναι λιγοτερο απο 60 τ.μ . Το όλο θέμα ήταν στα 0,40 τ.μ :???:

 

ευχαριστω πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να δείξεις στην αποτύπωση σου οτι το κατάστημα είναι 60τ.μ. απο νεώτερη καταμέτρηση?

Βέβαια θα ξενερώσει ο υπάλληλος που πας να του ξεφύγεις έτσι..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εμμ. μια ερώτηση. Σε περίπτωση που θέλουμε να αλλάξουν κάποια χωρίσματα κλπ. τα οποία καλύπτονται με άδεια μικρής κλίμακας, αυτή πρέπει να προηγηθεί της ΒΚΧ, ή την κάνω μετά και πριν δώσω τα σχέδια στη νομαρχία (πρόκειται για φαρμακείο);

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση βρίσκεται στην πολεοδομία που θα αιτηθείς.Θα υπογράψει ο υπάλληλος για ΒΚΧ σε σχέδια που δεν είναι της αδείας?Πως θα πειστεί?Μήπως τουλάχιστον να είναι παράλληλη η αίτηση για μικρής κλίμακας και ΒΚΧ και έτσι να πεισθεί?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.