Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Άδεια για καφετέρια-σνακ μπαρ


Recommended Posts

Αυτή την ορολογία δεν μας την δίδαξαν ποτέ και σε κανένα πολυτεχνείο stavrosa! 

Πώς δεν έχει σχέση η πυρασφάλεια? Δεν είναι μια μελέτη που απαιτείται από τη νέα χρήση και δεν υπάρχει;;;

Link to comment
Share on other sites

οτι ειχα να πω το ειπα.

κάτσε διαβασε.

με τυχαια σειρα: υγειονομικη νομοθεσια, πολεοδομικη και κτιριοδομικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω μία περίπτωση κτιρίου με άδεια(που έχει χαθεί) περίπου από το 1880. Λειτουργούσε πριν σαν μαγαζί εμπορίου επίπλων και τώρα θέλουν να ανοίξουν μεζεδοπωλείο-σνακ μπαρ.

Πώς να κινηθώ;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ξεφυγε ορθογραφικο? 1880 ή 1980? Εκδιδονταν αδειες το 1880? Μηπως να ακολουθησεις την διαδικασια για τα προ 55' κτιρια..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου ξέφυγε!

Απλά ψάχνω πως θα αποδείξω ότι είναι προ του 55 για να προχωρήσω με την διαδικασία.

Ούτε συμβόλαια δεν υπάρχουν από τότε.Αεροφωτογραφία;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ξερουν καλυτερα πμ-αμ-ατμ, να σου πουν καμια γνωμη. Αποκλειεται να μην υπαρχει ενα συμβολαιο, μια αποδοχη κληρονομιας κτλ... ετσι εβγαλα εγω ακρη με ενα κληρονομικο εντος σχεδιου της μανας μου, που ειχε μεσα απο πολυ παλια αποθηκη+μικρη κατοικια... βρηκα συμβολαιο που τα ανεφερε και μετα ανελαβε φιλος αρχιτεκτονας και μου εδωσε βεβαιωση κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός, νέος στο επάγγελμα

ένας γνωστος με ρώτησε αν μπορώ να του βγάλω άδεια λειτουργίας για καφετέρια. Μπορώ ή χρειάζεται άλλου είδους μηχανικό; Αν ναι που μπορώ να βρω τι χρειαζεται να κάνω για να την βγάλω;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινας διαβασμα, εδω https://epoptes.wordpress.com/%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B7-%CE%BF%CE%B9%CE%BA-969678-10-2012-%CF%86%CE%B5%CE%BA-2718-%CF%84/

και εδω για τα δικαιολογητικα

http://epoptes.wordpress.com/2013/12/09/%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CF%80%CF%86-%CE%B1-2-131600-%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CE%B9/

 

Πιαστα ενα ενα τα δικαιολογητικα για να μην πελαγωσεις... και καλυτερα να ξεκινησεις με την πολεοδομικη χρηση που εχει ο χωρος κτλ..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.