Μετάβαση στο περιεχόμενο

Nibiru-Νέμεσις-Πλανήτης X


zavi@tee.gr

Recommended Posts

Θα εκφράσω και εγώ μερικές απορίες που αφορούν αρχαίους πολιτισμούς. Είμαι της άποψης ότι όντως υπήρχε ένας εξελιγμένος αρχαίος πολιτισμός του οποίου τα σημάδια βρίσκουμε σήμερα σε μεγαλιθικές κατασκευές. Δεν νομίζω ότι η δημιουργία τόσων πολλών μεγαλιθικών μνημείων σε όλο τον κόσμο είναι ένα απλό έργο το οποίο αποδίδεται από αρχαιολόγους σε μεγαλομανείς Βασιλιάδες με μεγάλο ανθρώπινο δυναμικό. Ερωτώ λοιπόν:

 

1) Πως σήκωναν τους μονόλιθους, πως τους μέτέφεραν ?

 

Αναφέρομαι ασφαλώς στις πυραμίδες Νότιας Αμερικής και Αιγύπτου, στα πρόσωπα των νησιών του Πάσχα, στο Στόουνχετζ, στους μονόλιθους εισόδου του τάφου κ του παλατιού του Αγαμέμνωνα.

 

Υπάρχουν αποδείξεις για το πως κατασκευάστηκαν τα ακόλουθα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Είχαν απεριόριστο και φθηνό ανθρώπινο δυναμικό. Ενίοτε χρησιμοποιούσαν και το μαστίγιο.

2) Χρησιμοποιούσαν τα ζώα κατά τρόπο που σήμερα θα λάμβαναν εκατομμύρια μηνύσεις από φιλόζωους.

3) Είχαν εφεύρει τον τροχό, την τροχαλία, το μοχλό και ένα σωρό άλλους μηχανισμούς απλούς στην κατασκευή αλλά ευφυέστατους στη σύλληψη. Ένα ανάλογο παράδειγμα που αναφέρω από τη σύγχρονη εποχή, τόσο απλό αλλά και τόσο δύσκολο να το συλλάβει κανείς, είναι το... φερμουάρ.

4) Είχαν απεριόριστο χρόνο.

5) Πάντα υπήρχαν μηχανικοί "αστέρια" έστω και αν δεν τελείωσαν ένα πολυτεχνείο. :D

Link to comment
Share on other sites

στο Στόουνχετζ,

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

έχεις πάει ??

 

σιγά τα κοτρώνια .........

 

ο παππούς μου πιο μεγάλα σήκωνε με το ένα χέρι..........

Link to comment
Share on other sites

@dimitris282

 

Με αυτήν την λογική ο Αρχιμήδης για την εποχή του ήταν εξωγήινος ασυζητητί.

 

@TheoTDM900

 

Ή μήπως μερικές φορές πρασίνιζε,διογκωνόταν και το παρατσούκλι του ήταν Hulk? :D :D :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.