Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διάγραμμα ροής


mariasp14

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα παράδειγμα από κάποιο αναλυτικό διάγραμμα ροής γιατί έγώ μέχρι τώρα κατέθετα διαγράμματα ροής όπως ειναι στο άρχείο που παραθέτει ο Manolis gon αλλά τώρα σε 2 αδειοδοτήσεις μικρών επιχειρήσεων τύπου καφενειο αναψυκτήριο μου ζητάνε απο το υγειονομικό αναλυτικότερο διάγραμμα ροής και προσπαθώ να βρώ τι εννοούν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα διαγράμματα του συναδέλφου. Τα έχω χρησιμοποιήσει δίχως πρόβλημα.

Αν όμως επιμένουν,ας σου δώσουν κάποιο υπόδειγμα για το πώς ακριβώς το θέλουν.

Εκτός κι αν "θέλουν" κάτι άλλο ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το δ/μα ροής το υπογράφει ο υγειονομικά υπεύθυνος του καταστήματος (πχ ιδιοκτήτης)

 

Η  τεχνική έκθεση του δ.ρ. είναι μέρος του και την υπογράφει ο ίδιος (πχ ιδιοκτήτης ) ή είναι ανεξάρτητο έγγραφο που πρέπει να το υπογράψει ο μηχανικός ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε παρόμοια περίπτωση μου είπαν:

  1. το διάγραμμα ροής που βρίσκεται στο σχέδιο μαζί με την κάτοψη να είναι υπογεγραμμένο από τον υγειονομικά υπεύθυνο και στο πινακάκι δική μου υπογραφή και σφραγίδα,
  2. στην τεχνική περιγραφή, στο σημείο όπου αναφέρεται το διάγραμμα ροής, και το έδειχνα και σχηματικά, υπογραφή πάλι του υγειονομικά υπευθύνου.

Δεν ξέρω αν βοήθησα αλλά από ότι κατάλαβα, ήθελαν όπου φαίνεται το διάγραμμα ροής, να υπάρχει υπογραφή του Υγειονομικά υπευθύνου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα διαγράμματα ροής καθώς πλέον δεν έχουμε τη δυνατότητα να τα υπογράφουμε.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος αν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη μετεκπαίδευση ή κάποιο σεμινάριο ώστε να έχουμε το δικαίωμα να το υπογράφουμε;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μπεις στην διαδικασία αυτή, από την στιγμή που πρέπει να το υπογράψει ο υγειονομικά υπεύθυνος, που στην ουσία έχεις "βάλει" και την Υ.Δ. του υγειονομικά υπεύθυνου? Δηλαδή ούτως η άλλως θα έχεις υγειονομικά υπεύθυνο, ας υπογράψει αυτός.

Άποψή μου έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής αυτό έκανα!

 

Όμως πλέον στον τόπο όπου δραστηριοποιούμαι δεν το δέχονται στην υπηρεσία! Οπότε σκέφτηκα αν υπήρχε κάποιος τρόπος να "πάρουμε πίσω" την υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Μέχρι στιγμής αυτό έκανα!

 

Όμως πλέον στον τόπο όπου δραστηριοποιούμαι δεν το δέχονται στην υπηρεσία! Οπότε σκέφτηκα αν υπήρχε κάποιος τρόπος να "πάρουμε πίσω" την υπογραφή.

 

Δεν κατάλαβα όταν λες ότι δεν το δέχονται τι εννοείς; Ότι στην υπηρεσία δεν δέχονται την υπογραφή του υγειονομικά υπευθύνου στο διάγραμμα ροής;

Γιατί  εάν ισχύει αυτό νομίζω ότι δεν "διαβάζουν" σωστά την νομοθεσία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.