Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα ezysurf


Recommended Posts

Γεια σας,

 

Έχω κατεβάσει την demo version του ezysurf αλλά παρόλο που χω διαβάσει τις οδηγίες εγκατάστασεις και έχω καταφέρει να εμφανίσω το menu στο autocad 2010 (64bit) αλλά και στο autocad 2009 (32bit) και επίσης να βάλω το σωστό support path δεν εκτελεί καμία απο τις εντολές του menu όπως input points (x,y,z) , create a tin, create contours. Υπάρχει μήπως κάποιος που να το χρησιμοποιεί και να μου πει τη γνώμη του για το θέμα?

 

Ευχαριστώ πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Σε 64μπιτο ούτε εγώ το έχω δουλέψει. Σε 32μπιτο όμως που είναι το πρόβλημα? Ακολούθησες τις οδηγίες? Έγραψες στο μενού tools/options στην καρτέλα files την διεύθυνση που βρίσκει το πρόγραμμα? Έχει φορτωθεί το μενού του κανονικά?

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ευχαριστω για την αμεση απαντηση

 

Λοιπον αφου έκανα exrtact σε ενα φακελο που ειχα δημιουργησει μεσα στον c:\ezysurf ανοιξα το autocad με την εντολη cuiload φορτωσα το menu και επειτα εκανα αυτο που ειπες στο tools/option στη καρτελα file... απο κει και περα ομως θα πρεπε να δουλευει οπως αντιλαμβανομαι αλλα παταω στο menu EZYsurf/data input/XYZ in(points) και δεν ανοιγει καποιο αλλο παραθυρο μου βγαζει αυτο 

 
2456426
; error: An error has occurred inside the *error* functionno function 
definition: EZYEND
 
υπαρχει βεβαια πιθανοτητα απο τις πολλες προσπαθειες να έχει μεινει κανα αρχειο που δεν επιτρεπει τωρα να λειτουργησει το προγραμμα :/
Edited by tnick
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι στο c\:ezysurf οπως λεει και στο install.txt και μολις το δοκιμασα σε ενα νεο pc με autocad 2010 32bit για πρωτη φορα ακριβως ετσι πως τα εγραψα και δουλευει... Δεν ξερω γιατι στα αλλα 2 pc που εκανα ακριβως τα ιδια πραματα δεν δουλευει οταν παταω την εντολη.. και αυτο το path που μου δωσες δεν το εβαλα τωρα στο τελευταιο pc που δοκιμασα αλλα δουλευει .. θα δοκιμασω να σβησω τα παντα απο φακελους και να το ξαναδοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

(Από μεταφορά. Pavlos33)

 

καλησπέρα,

παρακαλώ πολύ θα ήθελα κάποιον σύνδεσμο ώστε να κατεβάσω την δωρεάν έκδοση του

ezysurf.

ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, 

είχα εγκαταστήσει το ezysurf για μια περίπτωση που χρειαζόταν να σχεδιάσω ισουψεις τον νοέμβριο.

Τώρα μου βγάζει μήνυμα ότι έληξαν οι 30 μέρες της δοκιμής και ότι πρέπει να το αγοράσω.

Το έβγαλα το ξαναέβαλα τίποτα...

Δεν ήταν δωρεάν το ezysurf; Άλλαξε κάτι;

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Polytexnitis said:

Δεν ήταν δωρεάν το ezysurf; Άλλαξε κάτι;

Απ' όσο γνωρίζω εγώ, όταν το είχα δοκιμάσει πριν 6-7 χρόνια, δεν ήταν δωρεάν.... είχε demo που έληγε και full paid version....για παλαιότερα δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.