Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εξωτερική θερμομόνωση και πρασιά


Recommended Posts

On 18/12/2021 at 5:15 ΜΜ, kan62 said:

Ο συνάδελφος Paul_Mix μάλλον δεν έχει ανανεώσει την έκδοση ΝΟΚ που συμβουλεύεται ....

Η σημερινή έκδοση, αφού αφαιρέθηκαν και τα ανεφάρμοστα πλέον εδάφια των Τ.Ο. τόσο από το άρθρο 11 όσο και από τον ορισμό 42 (από όπου έχει πάρει και το εδάφιο της απορίας του), είναι :


 
 

Εκανα την ερώτηση, επειδή έχω την ενημερωμένη έκδοση του ΝΟΚ που δεν γράφει για 6 εκ. αλλά είδα σε προηγούμενες αναρτήσεις την αναφορά για 6 εκ. και απόρησα εαν όντως ισχύει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διάβασα όλη τη συζήτηση του φόρουμ για να καταλάβω αν στη περίπτωση ταύτισης οικοδομικής/ρυμοτομικής επιτρέπεται η θερμομόνωση.  Στη περίπτωση μου εκδίδω ΕΕΔΜΚ για Ο.Ι. (υπερυψωμένου) ισογείου σε υφιστάμενη οικοδομή εντός σχεδίου.

Αν έχω καταλάβει σωστά, επιτρέπεται η θερμομόνωση από ύψος 3μ. και άνω, σωστά? Το μέγιστο πλάτος της ποιο είναι? Και αυτά ισχύουν κατά ΝΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, the_topo said:

...

Αν έχω καταλάβει σωστά, επιτρέπεται η θερμομόνωση από ύψος 3μ. και άνω, σωστά? Ναι

Το μέγιστο πλάτος της ποιο είναι? όσο προκύψει από τη μελέτη (ΜΕΑ) Και αυτά ισχύουν κατά ΝΟΚ? ???

 

Edited by tetris
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.