Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τιμές ΑΤΟΕ


ΓΙΑΝΝΗΣ Γ

Recommended Posts

"Οι αναλυτικές τιμές του τιμολογίου που συνοδεύουν την με αριθ.8/90 εγκύκλιο με αριθ. πρωτ. 17854/90 αποτελούν τις τρέχουσες τιμές της αγοράς. Για τις εργασίες που δεν καλύπτονται από το τιμολόγιο εφαρμόζονται οι τιμές (ΑΤΟΕ - ΑΤΗΕ)".

 

Οι τρεχουσες τιμες ειναι αυτες που υπαρχουν στο αντιστοιχο download η εχουν αλλαξει?

Τις τιμες (ΑΤΟΕ-ΑΤΗΕ) που τις βρισκουμε?

 

Το Ευχαριστω ειναι λιγο....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...

Χρησιμοποίησα τις τιμές από αυτή την ιστοσελίδα για να συντάξω αναλυτικό προυπολογισμό για την κατασκευή περίφραξης γηπέδου, συγκεκριμένα βασίστηκα στο περιγραφικό τιμολόγιο οικοδομικών έργων της 16.07.09.

Φαντάζομαι είμαι οκ, ε;

Link to comment
Share on other sites

myri, μάλλον εμένα ρωτάς..Για ιδιωτικό έργο τον θέλω, συγκεκριμένα για περίφραξη γηπέδου όπου θα εγκατασταθεί φ/β σταθμός. Πρέπει να καταθέσω στη πολεοδομία για έγκριση εργασιών και θέλουν κι αυτόν τον προυπολογισμό. Λάθος τα πήρα λές;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ναι τις είχα δει αυτές τις τιμές. Αλλά από τη στιγμή που η αμοιβή καθορίζεται με βάση τον αναλυτικό προυπολογισμό δεν θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω κάποιες που να ανταποκρίνονται πιο πολύ στην πραγματικότητα; Γι αυτό χρησιμοποιήσα τις τιμές από την γενική γραμματεία δημοσίων έργων. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Ποιός λέει ότι οι τιμές μονάδος του ΑΤΟΕ ανταποκρίνονται πλήρως στην πραγματικότητα; Υπάρχουν εργασίες που είναι ελαφρώς υπερτιμολογημένες αλλά και άλλες που είναι βάναυσα υποτιμολογημένες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.