Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ρύθμιση καθυστερούμενων ασφαλιστικών οφειλών στο ΕΤΑΑ, τομέας μηχανικών και ΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση οτι εσκεμμένα εφαρμοζουν τέτοιους διακανονισμούς ώστε να μην πηγαίνει κανείς και να πεταχτούν από την αγορά αρκετοί.. Οι περισσότεροι. Κάπως αλλιώς τα έχουν υπολογίσει τα οικονομικά και εμείς δεν ξέρουμε. Βρωμάει το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν υπαρχει καμμια λογικη με το ταμειο !!!!!!!!! 

Παντως δεν εχει τυχη η ρυθμιση με τη ΄΄ νεα αρχη ΄΄ σιγουρα θα βγει καινουργια αλλα μεχρι τοτε οι τοκοι τρεχουν !!!!!!!!

Απο οτι διαβαζω και στα υπολοιπα ταμεια κανεις δεν παει να ρυθμιση !!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

ακιους

 

Πολυ απλα η μηχανογραφιση τους ειναι για τα μπαζα.

Ετσι εμεινε η ημερομηνια εξοφλησης επειδη κανεις δεν την αλλαξε ή δεν μπορουσε να την αλλαξει.

Λογικα, ολο και καποια αποφαση του ΔΣ θα μας ανακοινωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χάσει τη μπάλα και δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι. Το παραπάνω ποσό στις εισφορές του Α' εξαμήνου θα το πάρουμε πίσω? Μιλάω για τη περίπτωση που το πληρώσαμε έγκυρα χωρίς πρόσθετα τέλη.

Συνάδελφοι κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό. Το είχα πληρώσει αναγκαστικά εγκαίρως, μια μέρα πριν ανακοινωθεί η παράταση, προκειμένου να μη χάσω ρύθμιση που είχα σε ισχύ.....

 

Ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

θα το παρουμε πισω εφοσον το ΣΤΕ μας δικαιωσει.!Ο λογος που το β εξάμηνο εχει τις παλιές τιμές ειναι γιατι εχει γινει προσφυγή στο ΣΤΕ.Αν δεν δικαιωθούμε θα πληρώσουμε αναδρομικά απο το 2011.....

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω σημερα απο ταμειο  λοιπον δεν εχει αλλαξει τιποτα απο τις ρυθμισεις για τις ληξηπροθεσμες οφειλες αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι οι υπαλληλοι (οχι των γκισε  αλλα αυτων που καθονται πισω στα γραφεια ) ηταν πιο ενημερωμενοι και πιο επεξηγηματικοι  !!!!!!!!!!!

πηρα και τις αιτησεις απο τον 3ο  να τις μελετησω .

Ρωτησα και αν θα παρει παραταση η πληρωμη του Β εξαμηνου 2013 αλλα δεν ξερανε τιποτα !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι....ναι...μπράβο αυτό είναι το πρόβλημα, αν πάει 1 μήνα πίσω και κάτι τρέχει στα γύφτικα.... Ξυπνάτε λέμε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.