Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρύθμιση καθυστερούμενων ασφαλιστικών οφειλών στο ΕΤΑΑ, τομέας μηχανικών και ΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Εγω σεπτεμβρη εκανα αιτηση διαγραφης, εβαλα εκκαθαριστικα και η αιτηση ειναι πληρης, ελπιζω πριν φυγει το 13 να βγει η απαντηση, και τοτε να κανω ενα διακανονισμο ολο το 12 και το 13 μεχρι τον 9ο μηνα να τελειωνω.... αντε γιατι η υπομονη τελειωνει

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θα παω και εγω αυριο να ρωτησω στο τσμεδε να παρω την κρυαδα για τα χρωστουμενα.αν ισχυει συτο που λενε :δοσεις καθε μηνα για τις παλιες οφειλες αλλα και να πληρωνω και τα τρεχοντα που θα βρεθουν?τουλαχιστον 400 ευρω τον μηνα?και μετα αν τα βρω και τα δανειστω θα μου πει η εφορια του χρονου οτι εσυ με ελαχιστο εισοδημα που βρηκες και τα πληρωσες?παρε φορο!κατασχεση δεν προκειται να μου κανουν σε σπιτι πρωτης κατοικιας και μισο μισο με την αδερφη μου.(ελπιζω δηλαδη εκτος και αν αλλαξει και αυτο)

θα ενημερωσω να σας πω τι μου ειπανε.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν το 2ο εξαμηνο του 2013 θα παρει παραταση μια και το 1ο  πηρε μεχρι το Σεμπτεμβριο λογο των ρυθμισεων .

Λογικο δεν ειναι να παρει και αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι λογικό? Τότε είχαν προηγηθεί άλλες ιστορίες με αναστολή πληρωμών με προτροπή του ΤΕΕ και γενικά διάφορα μπερδέματα... Τώρα γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, γίνεται κάποια κίνηση στα του ταμείου μας με βάση την λογική, για να γίνει κι αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χάσει τη μπάλα και δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι. Το παραπάνω ποσό στις εισφορές του Α' εξαμήνου θα το πάρουμε πίσω? Μιλάω για τη περίπτωση που το πληρώσαμε έγκυρα χωρίς πρόσθετα τέλη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.