Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[Α30] Παλιές δηλώσεις (Ν. 3843/10 & Ν. 4014/11) και Ν. 4178/13


Recommended Posts

Αγαπημένοι, μόλις μίλησα με τεε.

Απο τη στιγμή που δεν ειχε αυθαιρεσίες και δεν ειχε πρόστιμο να πληρώσει μου ειπαν να μην ανησυχω και να μη δωσω σημασια.

Επισης οτι βεβαιωσεις του 4014 δεν παιρνουν στον 4178/13.

Οκ, εγω βεβαια μια ανησυχια για δηλωση του 12 που ζηταει 9 αρχεια , συνεχιζω να την εχω :)

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλημέρα.  Ρυθμίζω αυθαιρεσίες σε διαμέρισμα όπου με τον 3843/10 είχε ρυθμιστεί ΗΧ. Το ερώτημα είναι το εξής: Στο τελικό εμβαδόν του διαμερίσματος που θα πρέπει να αναφέρω, θα χρειαστεί να συνυπολογίσω και τμήμα της μεσοτοιχίας  σε κοινόχρηστο χώρο (κλιμακοστάσιο) η οποία συνορεύει με τον Η.Χ, ή βάζω εμβαδόν διαμερίσματος χωρίς μεσοτοιχίες; 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Το εμβαδόν των τοίχων ΟΙ που είναι σε επαφή με κοινόχρηστους χώρους προσμετράται στο εμβαδόν της ΟΙ, ενώ αυτών που είναι σε επαφή με άλλες ΟΙ, προσμετράται κατά 50%.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα,

επείγον γιατί δε μπορώ να ησυχάσω από το άγχος μου. Με πήρε πελάτης που του είχα κάνει ρύθμιση αυθαίρετου παταριού στο Ν.3843/10  και μου είπε ότι βρήκε ένα φάκελο  με τις εξοφλήσεις των δόσεων για όλο το πρόστιμο και αναρωτήθηκε τι έχει γίνει με τη ρύθμιση. Εντωμεταξύ εγώ δεν έχω την περαίωση στο φάκελο αυτό όπως έχω για όλους τους άλλους και υποψιάζομαι, γιατί έχει περάσει και μια δεκαετία, ότι δε μου έφερε ποτέ την εξόφληση των δόσεων για την περαίωση.

Συνάδελφοι τι γίνεται σε περίπτωση που έχει εξοφληθεί το πρόστιμο και δεν έχει γίνει η περαίωση??

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, anpap said:

καλησπέρα,....

Συνάδελφοι τι γίνεται σε περίπτωση που έχει εξοφληθεί το πρόστιμο και δεν έχει γίνει η περαίωση??

 

Πηγαινε στην πολεοδομια να ρωτησεις. Σε περιπτωση που δεν... κανε υπαγωγη στον 4495 και βαλτου τα προστομα εκει.... θα πληρωσει ισως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, gio said:

.. υπαγωγη στον 4495 και βαλτου τα προστομα εκει.... θα πληρωσει ισως τιποτα.

Το τίποτα δεν υπάρχει αφού υπάρχει το παράβολο κλπ

Επικουρικά στο 4495 αν ενταχθεί θα πρέπει να δηλωθούν και ότι άλλες παραβάσεις είχε που στο νομό Μπιρμπίλη δεν μπορούσε να βάλει 

Κλπ κλπ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.