Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αλλάζουν όλα στην εφορία


ssouanis

Recommended Posts

Εγω λεω οτι σιγα μην εχουν μαθει οι πελατες οτι αφενος μεν η υποβολη γινεται ηλεκτρονικα, αφετερου σιγα μην ξερουν οτι δεχεται μισθωτηριο και χωρις ΠΕΑ

Αφου και στην εφορια ολοι πηγαινουν με ολα τα χαρτια για να θωερησουν

Ελαχιστοι ειναι αυτοι που πανε χωρις ΠΕΑ και τους επιστρεφουν πισω για να βγαλουνε...

 

Ετσι και τωρα, ολοι ξερουν οτι χρειαζεται ΠΕΑ για τις μισθωσεις, θα το βγαζουν και υστερα θα θεωρουν...

Και μεχρι να μαθευτει στο ευρυ κοινο πως θεωρουνται και ανευ, θα εχει διορθωθει...

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό συμφωνούμε......ξεχνας μια παραμετρο όμως.....

 

να κανουμε υποθεσεις , ποσο γρηγορα, ποσοι θα το πληροφορηθουν ,αν δεν αλλαξει;;;; .....εγω λεω σε 1 εβδομαδα θα το ξερουν ολοι.....

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να προλάβουν να το διορθώσουν πριν το πάρει χαμπάρι ο Παραδιάς και αρχίσει τον επαναστατικό αγώνα...Μετά δε μας σώζει τίποτα.... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη περιοδος λειτουργιας θα τελειωσει ,πριν αρχισει η δευτερη.....

 

.μετα τις εκλογες λεω εγω.....δεν ξερω ποιες εκλογες όμως....

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

μπα.....ουτε εγω λεω πολύ.....

 

αν υπολογίσουμε ότι αργησαν 10 χρονια να εφαρμοσουν τον κενακ......αν θημηθουμε ότι πριν 3 χρονια ανηγγειλαν αμεσες εξετασεις για επιθεωρητες.....ουτε 5 χρονια θα είναι η δοκιμαστικη περιοδος...

 

χωρις πλακα τωρα, δεν νομιζω μονοι τους να αποφασισαν τα περι προαιρετικου ΠΕΑ.....γιατι δηλωνουν ότι γνωριζουν τον νομο, δεν τον καταργουν , αλλα , μια πρωτη περιοδο είναι προαιρετικο.....

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα, θεωρω πως αυτοβουλως εγινε ο,τι εγινε

Σαν περιοδος χαριτος για τον πρωτο χρονο δοκιμαστικης λειτουργιας

Να καλοσκεφτεις, αν πας να εισαγεις ΠΕΑ, σου κανει αναζητηση στη βαση δεδομενων και σου βρισκει τον επιθεωρητη που το εβγαλε

Κοινως κανει ελεγχο εγκυροτητος το συστημα μονο του.

Δεν παιζει μια ΠΟΛ να καταργησει ΝΟΜΟ του κρατους...

Link to comment
Share on other sites

εχεις ξαναδει αυτοβουλη περιοδο χαριτος για ψηφισμενο νομο;;;;

 

θα φανει....ισως αναλογα τις αντιδράσεις , θα δουν και θα κανουν.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως αν δεν ειναι αυτοβουλη περιοδος χαριτος για ψηφισμενο Νομο του Κρατους, θα ΕΠΡΕΠΕ να εχει καταλυθει η εφαρμογη του με καποιον αλλο Νομο ή με κατι που θα εχει Νομικη ισχυ τελος παντων...

Τωρα μιλαμε για ενα πληροφοριακο συστημα υπουργειου διαφορετικο απο το υπουργειο που οριστηκε ως υπευθυνο για τα ΠΕΑ το οποιο για το ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ αναστελει, χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο την ισχυ ενος Νομου, μεσω απλων οδηγιων εφαρμογης και λειτουργιας του... Καμια Νομικη Ισχυς... Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στο ΥΠΕΚΑ δε γνωριζουν για αυτη τη λειτουργια...

 

δε μου ακουγεται και πολυ σοι ολο αυτο...

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.