Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

ευχαριστω καλο και αυτο. το θεμα ειναι να τα δεχεται η πολεοδομια για να μην εχουμε τρεχαματα. αλλα θα μαθουν να τα δεχονται ..

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα μου αλλά κάτι πρέπει να γίνει.

 

Και εγώ πριν λίγο μέρες το ανακάλυψα. Ειχα μπει στο simplepay όταν ξεκίνησε αλλα τότε δεν το είχε. Μπηκα τυχαία την προηγουμενη εβδομάδα και το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ WEB της εθνικης και μου εβγαλε ταυτοτητα οφειλης με 9 αντι για 11 ψηφια στο τμημα δευτερο.Το τμημα τριτο δε, βγηκε με 12 ψηφια για δοκιμαστικο φεμ 10 ευρω!εννοειται βεβαια πως η εθνικη δεν μου δεχεται την πληρωμη.εχει κανεις παρομοια εμπειρια?

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Το simple pay δεν είναι σίγουρα υπηρεσία της Εθνικής τράπεζας. Καλύτερα να μην δώσετε στοιχεία λογαριασμών και πιστωτικών καρτών πριν επαληθεύσετε την εγκυρότητα της ιστοσελίδας.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με sdim.γινεται μεσω εθνικης στη πληρωμες δημοσιου.με την "προβληματικη" ταυτοτητα οφειλης τι μπορω να κανω?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

To simplepay είναι υπηρεσια της εθνικης από οσο ξέρω. Υπαρχει κανονικα στο site της εθνικής και εχει και αριθμο τηλεφωνικης υποστήριξης το ιδιο με το ibank. Από εκει και περα ο καθενας κρινει για τον εαυτό του αν θα το χρησιμοποιήσει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι υπηρεσία της Εθνικής? Στο σάιτ του simplepay έχει το λογότυπο της Εθνικής πάνω δεξιά, ενώ και στο ίδιο το λογότυπο του simplepay πάνω αριστερά, περιλαμβάνεται το "i-bank NBG GROUP" (δηλαδή η Εθνική). Και όλα αυτά τα βρίσκει κανείς μέσα στο επίσημο σάιτ τις Εθνικής, πατώντας στα "Ηλεκτρονικά Δίκτυα Εξυπηρέτησης".

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα εγκυρότητας της σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

geokaloger είσαι σε λάθος πληρωμή, πρέπει να επιλέξεις την πρώτη πληρωμή που έχει το i-bank την "Βεβαιωμένων Οφειλών Δ.Ο.Υ. (Φόρος Εισοδήματος Φ.Π., Φ.Α.Π. κλπ.)". Το θέμα για το ΦΕΜ είναι πως μάλλον θα περιμένουμε 1-2 εργάσιμες όπως π.χ. για το ΦΠΑ για να πάρει αριθμό η δήλωση..

Το ΤΣΜΕΔΕ
το υπολογίζει άψογα στο simple pay και μπορείς να πληρώσεις είτε με χρεωστική/πιστωτική είτε με λογαριασμό εθνικής βάζοντας τους κωδικούς του i-bank.
Αν η ΥΔΟΜ δεν το δεχθεί, θα αναγκαστείς να περάσεις από κατάστημα εθνικής (εκτός ταμείου) για να σου βάλουν σφραγίδα απ'όσο ξέρω..

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια chrisos!το εκανα και περιμενω να φανει στο taxis!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.