Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Διάρκεια σπουδών στις υπόλοιπες πόλεις 6 χρόνια.

Στη Λάρισα 7.

Ο πρώτος χρόνος είναι για την εκμάθηση της γλώσσας...

Link to comment
Share on other sites

Κάθετε μια αλογόμυγα στην πλάτη ενός λυκόσκυλου.

 

-Τι είσαι εσύ ρωτάει απορημένη η αλογόμυγα??

 

-Λυκόσκυλο απαντάει εκείνος....

Ο πατέρας μου λύκος και η μητέρα μου σκύλος. Εσύ??

 

-Εγώ είμαι αλογόμυγα.

 

-Α καλά..... Οι δικοί σου το παραγ....!!!!

 

---------------------------------------------------------------

 

Ήταν μια Λαρισαία. Μια μέρα λοιπόν της λέει η κόρη της:

-Μαμά θέλω να γίνω σταρ.

Και εκείνη της απαντά:

-Μωρ, δε πα να γένεις και κριθαρ.... τι μι νοιάζ???

 

---------------------------------------------------------------

 

Πάει μια έυσωμη κυρία σε μια κλινική αδυνατίσματος.

Το πρώτο βράδυ της δίνουν να φάει ένα καρύδι, μια μπουκιά ψωμί και μισό ποτήρι νερό.

-Θα θέλατε τίποτα άλλο? την ρωτάει η νοσοκόμα.

-Ναι. Ένα γραμματόσημο, γιατί διαβάζω λίγο πριν κοιμηθώ.....

 

---------------------------------------------------------------

 

Τι κάνει μια ξανθιά αν δει έναν γυάλινο τοίχο?

Θα σκαρφαλώσει για να δει τι υπάρχει απ΄την άλλη μεριά....!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο μπακλαβάς είναι το αγαπημένο γλυκό των gay?

Γιατί έχει και back και love και ass...!

 

--------------------------------------------------------------

 

-Γιατί έχει στραβώσει ο Πύργος της Πίζας???

-Γιατί όλοι πάνε στον Πύργο του Άιφελ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μια συγκέντρωση, βρέθηκαν ένας Αρχιτέκτονας, ένας χειρουργός και ένας πολιτικός.

 

-Το επάγγελμά μου, λέει ο πρώτος, είναι το αρχαιότερο και τούτο γιατί ο θεός υπήρξε ο αρχιτέκτων του σύμπαντος....

 

-Μάλλοντο δικό μου είναι το αρχαιότερο, παρατηρεί ο χειρουργός. Μην ξεχνάτε ότι για να φτιάξει ο Θεός τη γυναίκα χρειάστηκε να πάρει ένα πλευρό από τον Αδάμ...

 

-Κάνετε λάθος και οι δύο, λέει ο πολιτικός. Διότι πριν από κάθε άλλο πράγμα υπήρξε το χάος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες και δίνεις τη μία στο γείτονα σου.

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες και η Κυβέρνηση σου παίρνει και τις 2 και σου δίνει λίγο γάλα.

 

ΦΑΣΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες, η Κυβέρνηση σου παίρνει και τις 2 και σου πουλάει λίγο γάλα.

 

ΝΑΖΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες, η Κυβέρνηση τις παίρνει και σε σκοτώνει κιόλας.

 

ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, η Κυβέρνηση τις παίρνει και τις 2, σκοτώνει τη μία, αρμέγει την άλλη και στο τέλος πετάει το γάλα.

 

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία και πέρνεις έναν ταύρο, πολλαπλασιάζεις το κοπάδι και η οικονομία αναπτύσσεται ομαλά. Στο τέλος πουλάς όλο το κοπάδι, γίνεσαι εισοδηματίας και περνάς καλύτερα.

 

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία και αναγκάζεις την άλλη να παράγει γάλα που αντιστοιχεί σε 4 αγελάδες. Αργότερα προσλαμβάνεις έναν εμπειρογνώμονα να αναλύσει τους λόγους για τους οποίους η αγελάδα έπεσε νεκρή.

 

ΓΑΛΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες και απεργείς επειδή θέλεις 3.

 

ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις ώστε να έχουν το 1/10 του μεγέθους τους και να παράγουν 20 φορές περισσότερο γάλα. Μετά σχεδιάζεις ένα έξυπνο καρτούν, το ονομάζεις cowkemon και το πουλάς σε όλο τον κόσμο.

 

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να ζουν 100 χρόνια, να τρώνε μια φορά τον μήνα και να αυτοαρμέγονται.

 

ΙΤΑΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, αλλά δεν ξέρεις που είναι, έτσι κάνεις διάλειμμα για φαγητό.

 

ΡΩΣΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, τις μετράς και μαθαίνεις ότι στην πραγματικότητα έχεις 5. Τις ξαναμετράς και μαθαίνεις ότι έχεις 42. Την τρίτη φορά μαθαίνεις ότι έχεις 2 ξανά. Μετά σταματάς να μετράς και ανοίγεις άλλο ένα μπουκάλι βότκα.

 

ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, 300 ανθρώπους να τις αρμέγουν, ισχυρίζεσαι ότι εξασφαλίζεις πλήρη απασχόληση και υψηλή παραγωγικότητα και συλλαμβάνεις τον δημοσιογράφο που ανακοινώνει τους παραπάνω αριθμούς.

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, τις πουλάς όσο-όσο. Με τα λίγα χρήματα που σου δίνουν, δίνεις προκαταβολή για να πάρεις αυτοκίνητο, το οποίο αποπληρώνεις σε 7.082 δόσεις.

 

ΙΝΔΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες και απλά τις λατρεύεις.

 

ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες και είναι και οι δύο τρελές.

Link to comment
Share on other sites

Ένας βοσκός, ενώ έβοσκε τα πρόβατά του σε μια απόμερη τοποθεσία, βλέπει από μακριά να πλησιάζει μια αστραφτερή ΒΜW.

 

Ο οδηγός, ένας νεαρός ντυμένος με κοστούμι Versace, παπούτσια Gucci, γυαλιά ηλίου Ray Ban και γραβάτα Yves Saint Laurent, σταματάει δίπλα του, κατεβάζει το παράθυρο και του λέει*: «Αν σου πω ακριβώς πόσα πρόβατα έχεις στο κοπάδι σου, θα μου δώσεις ένα;»*

 

Ο βοσκός κοιτάει το νεαρό, που ήταν φανερά ένας γιάπης, κοιτάει και το

κοπάδι και του απαντά ήρεμα: *«Ναι, γιατί όχι;»*

 

Αμέσως λοιπόν ο γιάπης κατεβαίνει από το αυτοκίνητο μαζί με ένα Dell laptop το οποίο και συνδέει με ένα Sony Ericsson κινητό με παγκόσμια σύνδεση της AT&T.

 

Αφού συνδέεται με το Internet, πηγαίνει σε μια σελίδα της NASA, και επιλέγει ένα σύστημα δορυφορικού προσδιορισμού τοποθεσίας GPS το οποίο υπολογίζει την ακριβή τοποθεσία στην οποία βρίσκονται και αποστέλλει τα στοιχεία αυτά σε ένα άλλο δορυφόρο της NASA ο οποίος σκανάρει την περιοχή και βγάζει μια φωτογραφία υπέρ-υψηλής ανάλυσης.

 

Αφού επεξεργάζεται τη φωτογραφία με το πρόγραμμα Adobe Photoshop, στέλνει την εικόνα σε ένα εργαστήριο ερευνών στο Αμβούργο, στη Γερμανία και μετά από μερικά δευτερόλεπτα λαμβάνει στο Palm Pilot του ένα e-mail που επιβεβαιώνει ότι η φωτογραφία έχει αναλυθεί και τα στοιχεία έχουν καταχωρηθεί σε μια βάση δεδομένων.

 

Μέσω μίας σύνδεσης ΟDBC εισχωρεί σε μια MS-SQL database και καταχωρεί όλα τα στοιχεία σε ένα φύλλο εργασίας Excel το οποίο και στέλνει μέσω e-mail στο Blackberry του.

 

Μετά από λίγα λεπτά εκτυπώνει μια έκθεση 150 σελίδων με έγχρωμες

φωτογραφίες από τον καινούργιο του HP LaserJet εκτυπωτή και αφού τη διαβάζει λέει στο βοσκό: *«Έχεις ακριβώς ... 1586 πρόβατα!!!!».*

 

«*Ακριβώς. Καλώς λοιπόν, μπορείς να πάρεις όποιο πρόβατο θέλεις»* λέει ο

βοσκός και κοιτάζει το νεαρό καθώς διαλέγει το ζώο και το μεταφέρει στο

πορτ-μπαγκάζ του αυτοκινήτου.

 

Εκείνη τη στιγμή λέει ο βοσκός στο νεαρό: *«Να σου πω, αν βρω ακριβώς τι δουλειά κάνεις θα μου επιστρέψεις το πρόβατο;»*

 

Ο γιάπης το σκέφτεται για μια στιγμή και μετά λέει γελώντας στο βοσκό: *«ΟΚ, γιατί όχι;»*

 

*«Είσαι σύμβουλος επιχειρήσεων», *λέει ο βοσκός.

 

*«Απίστευτο»,* λέει αποσβολωμένος ο νεαρός, *«έτσι είναι!! Μα πως το

μάντεψες;»*

 

*«Δεν είναι και τόσο δύσκολο»,* λέει ο βοσκός*. «Ήρθες χωρίς να στο ζητήσει κανείς, θέλεις να πληρωθείς για μια απάντηση την οποία ήδη ξέρω, σε μια ερώτηση που δεν σε ρώτησε κανείς και όλα αυτά ενώ δεν έχεις ιδέα για τη δουλειά μου. Τώρα δώσε πίσω το σκυλί μου!» *

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.