Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Γίνεται ένα φεμινιστικό συνέδριο. Πρώτη παίρνει τον λόγο μια Γερμανίδα.

- Εγώ, γυρίζω στο σπίτι και λέω στον Χανς: Χανς, από σήμερα τέρμα αυτά που ήξερες!! Από σήμερα, θα μαγειρεύεις εσύ!

 

- Εγώ θα αράζω στον καναπέ να πίνω τον καφέ μου! Την πρώτη μέρα κορίτσια, δεν είδα τίποτα! Την δεύτερη τίποτα. Από την τρίτη μέρα άρχισα να βλέπω καμιά σαλάτα, κανένα τυρί και μετά από καιρό ο Χανς είχε υποταχτεί!

 

Χειροκροτήματα, χαμός από το κοινό. Δεύτερη παίρνει τον λόγο μια Γαλλίδα.

- Μια μέρα που γύρισε ο Ρενέ από την δουλειά του, του λέω: Ρενέ, τέρμα αυτά που ήξερες!! Από σήμερα θα ξεσκονίζεις εσύ και εγώ θα πηγαίνω για ψώνια με τις φίλες μου! Την πρώτη μέρα δεν είδα τίποτα! Την δεύτερη μέρα, κορίτσια, δεν είδα τίποτα. Από την τρίτη μέρα, έκανε λίγο την τηλεόραση, λίγο σκούπα. Μετά από λίγες μέρες ο Ρενέ υπηρέτης μου!!

 

Χειροκροτήματα, φασαρία, επευφημίες για την Γαλλίδα. Τρίτη παίρνει τον λόγο μια Ελληνίδα.

- Εγώ περίμενα στο σπίτι και μόλις γυρίζει ο Μήτσος από το καφενείο του λέω: Από σήμερα τέρμα αυτά που ήξερες! Δεν είμαι η δούλα σου! Θα κάνεις ΕΣΥ όλες τις δουλειές του σπιτιού, θα μαγειρεύεις, θα πηγαίνεις τα παιδιά στα φροντιστήρια και θα μου κάθεσαι όποτε έχω όρεξη ΕΓΩ!!! Την πρώτη μέρα δεν είδα τίποτα. Την δεύτερη μέρα δεν είδα τίποτα.

 

Από την τρίτη μέρα άρχισα να βλέπω λίγο από το δεξί μάτι!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν το μεγάλο κατακλυσμό, ο Νώε περιμένει στην είσοδο της κιβωτού τους γιους του που έφερναν τα ζώα μέσα.

 

Έρχεται ο Σημ: -Τι ζώα έφερες παιδί μου? -Πατέρα έφερα άλογα. Κοιτάζει ο Νώε, βλέπει 100 άλογα. -Όχι ρε παιδί μου, είπαμε δύο από το καθένα. Ένα αρσενικό και ένα θηλυκό. Βάλε μέσα δύο και τα άλλα διώξε τα.

 

Μετά από λίγο έρχεται ο Χαμ: -Τι έφερες εσύ? -Πατέρα, έφερα ελέφαντες. Κοιτάζει, βλέπει 80 ελέφαντες. - Πόσες φορές θα το πούμε ρε παιδιά, ηλίθιοι είστε? Δύο! Δύο ελέφαντες κράτα και τους άλλους διώξε τους.

 

Έρχεται και ο Ιάφεθ: -Τι ζώα έφερες εσύ? -Εγώ έφερα Πάντα. -Κοιτάζει ο Νώε βλέπει δύο Πάντα. -Καλά δύο Πάντα έφερες? -Ναι, είδα τους άλλους και μου είπαν να φέρω μόνο δύο, ένα αρσενικό και ένα θηλυκό.

 

Νώε: -Όχι ρε Ιάφεθ, αφού είπαμε: Τα Πάντα ΟΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει μια κυρία σε ένα σούπερ μάρκετ και ζητάει μισό πεπόνι.

- "Κυρία μου", της λέει ο υπάλληλος, "δεν μπορώ να σας δώσω μισό πεπόνι! Το άλλο μισό πεπόνι τι θα το κάνω;"

- "Οχι!", επιμένει αυτή, "Θέλω μισό πεπόνι!"

- "Μα δεν γίνεται αυτό", απαντά και πάλι ο υπάλληλος.

- "Γίνεται, πώς δεν γίνεται! Να με πας αμέσως στον διευθυντή σου. Θέλω να του μιλήσω".

Μπαίνει ο υπάλληλος φουριόζος στο γραφείο του διευθυντή και αρχίζει:

- "Κύριε διευθυντά είναι μια καρ...λα έξω και μου ζητάει μισό πεπόνι..."

Πριν όμως προλάβει να τελειώσει τη φράση του βλέπει με την άκρη του ματιού του την κυρία ακριβώς από πίσω του, οπότε συνεχίζει:

- "...και είναι η εξαιρετική πελάτισσά μας απο δω, που θέλει να αγοράσει το άλλο μισό!"

Σώζεται η κατάσταση, παίρνει η κυρία το μισό πεπόνι της και αμέσως μετά ο διευθυντής καλεί τον υπάλληλο στο γραφείο του.

- "Παιδί μου, σε θαύμασα προηγουμένως. Τι ικανότητα, πόσο ετοιμόλογος ήσουν! Μπράβο, μπράβο! Αποφάσισα να σου δώσω προαγωγή. Πες μου σε ποιο υποκατάστημα θέλεις να σε πάω ως υποδιευθυντή!"

- "Δεν ξέρω κύριε διευθυντά, όπου θέλετε σεις!"

- "Μα πες μου, πού σου αρέσει;"

- "Οπου να' ναι, δεν έχω πρόβλημα!"

- "Καλά λοιπόν, θα πας στο Αιγάλεω!"

- "Στο Αιγάλεω;"

- "Ναι, στο Αιγάλεω!"

- "Ε, όχι να πάω και στο Αιγάλεω!"

- "Γιατί, τί έχει το Αιγάλεω;"

- "Ελάτε τώρα! Το Αιγάλεω, ποδοσφαιριστές βγάζει, και πουτ...ες!"

- "Μα τι λες παιδί μου! Η γυναίκα μου είναι από το Αιγάλεω!"

- "Σοβαρά;... και σε ποιά ομάδα παίζει;"

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε με mail από μια καθηγήτρια ως μέρος mass mail προς όλους όσους είναι γραμμένοι στο μάθημα μέσω eclass.

 

Κατά την αυριανή εξέταση, παρακαλείσθε να έχετε μαζί σας στυλό και ρολόι. Δεν θα επιτραπούν σημειώσεις και κινητά τηλέφωνα. Θα σας μοιραστεί, μαζί με τα θέματα, πίνακας των στοιχειωδών μετασχηματισμών Laplace. Καλή επιτυχία.

 

Δεν άντεξε άλλο! :lol: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο πρέπει να είναι (άραγε; ) το ότι "Θα σας μοιραστεί, μαζί με τα θέματα, πίνακας των στοιχειωδών μετασχηματισμών Laplace." μοιάζει με το "μην κρατάτε σκονάκια, θα σας τα δώσω, εγώ".

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τους δωσει πινακα με τους μετασχηματισμους δεν μπορουν να κανουν τις μετατροπες.

 

Μαλλον πανε ολοι χωρις στυλο και κανουν πλακιτσα στη καθηγητρια σε στυλ "Ροδα Τσαντα και Κοπανα"..:rolleyes:

 

Επισης καθε 1 λεπτο καποιος θα ρωταει: "Ποση ωρα μας εμεινε; :razz:"

Εξ'ου και το ρολοι!

 

Μενει να μας πει ο mred-akias αν ο συλλογισμος μου εχει βαση. Την εχουν φερει στο αμην τη γυναικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.