Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέες εισφορές ΤΣΜΕΔΕ (αναδρομική αύξηση από 2011)


pantsel

Recommended Posts

Ακριβώς Τερρυ. Κι όχι μόνο έχουν μπει αλλά δεν μπορείς να πάρεις κι ενημερότητα!

 

Η εφορία μου τα συμψίφησε με επιστροφή φόρου που είχα λαμβανειν. Και μάλιστα με όλους τους τόκους

υπερημερίας και τις προσαυξήσεις από το 2011!!! Το γράφω κι εδώ για να ενημερωθούν όλοι οι συνάδελφοι!

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω το εχω γραψει πολυ καιρο!

 

Δεν ξερω για ποιο λογο καποια Τοπικα Τμηματα του ΤΣΜΕΔΕ δεν το ξερουν.

Ολα ειναι στη μηχανογραφηση.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...είχα ρωτήσει πριν 4-5 μήνες και δεν βλέπαν κάτι στην μηχανοργάνωση...θα πάω από εκεί να ρωτήσω.

 

Λογικά δεν θα έπρεπε όμως να είχαν στείλει κάποιο σχετικό έγγραφο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

δλδ θα γλυτώσουμε τις προσαυξήσεις για το 2016  αλλά θα πληρώσουμε  +2000 αναδρομικά

 

να τους χαιρομαστε  ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ  που σε ταμείο που δεν έριξαν ουτε 1 ευρώ  ως κράτος  και από την άλλη για τα ΓΟΥΣΤΑ τους πληρώνουμε αυξήσεις  στην ΑΤΤΙΚΗ    μας ταράζουν σε εισφορές  με  κλάδο  που τσακώνεται για  πεα-εδ και ότι αλλο κοκκαλο μας πετάνε

νταξ είμαι λίγο χαζός  γιατί ήξερα ότι ΟΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ   ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι.... εν τω μεταξυ καπου στο fb πριν λιγες μερες διαβασα μια αναρτηση του γνωστου Μαρσελλου, που ελεγε κατι για τις αναδρομικες αυξησεις, οτι περασανε απο το δσ του εταα ή κατι παρομοιο, ψαχνω να το βρω ξανα και δεν το βρισκω. Εχει καποιος φρεσκια ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

http://www.michanikos-online.gr/news.php?aID=17294 

 

"...1. Με απόφαση του ΔΣ/ΕΤΑΑ στις 18/5/16 επιβάλλονται οι αναδρομικές αυξήσεις του 3986/11 σε 9 επόμενα εξάμηνα: στις τρέχουσες εισφορές του 1ου εξάμηνο του 2016 προστίθενται αναδρομικά οι εισφορές υπέρ ΟΑΕΔ (240€) και στα επόμενα 8 εξάμηνα μοιράζονται το σύνολο των αναδρομικών (κατά μ.ο. 8 x 500 = 4000€)..."

 

το χουμε παίδες?
για αυτο δεν έβγαιναν τα ειδοποιητήρια?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.