Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εκτύπωση Διαδικτυακού Ειδοποιητηρίου ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Κι εμενα οτι δεν εχει εκδοθει ειδοποιητηριο για το Α του 2014 λεει

Βεβαια ειχα πληρωσει προ αυξησεων, μαλλον το τελευταιο που εδωσα

Με εχει πιασει μια φαγουρα ειναι η αληθεια την τελευταια ωρα (ξερετε που) για το ειδοποιητηριο του Β 2014...

Μα γιατι να μην εχει εμφανιστει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

είμαι εγγεγραμμένος στο www.tsmede.gr και κατα την είσοδο , αφου βάλω σωστα username και password , μου εμφανίζει το μήνυμα ''δεν έχετε εξουσιοδότηση εισόδου''. Γνωρίζει κάποιος γιατι δεν μπορώ να εισέλθω?

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πρώτα ποιοι θα το πληρώσουν , τα διαδικτυακα τους μαραναν..  Καταστρέφουν το μέλλον μας , μας ληστεύουν περισσότερο από την εφορία , σκεφτείτε το λίγο..  ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ , πρέπει να διαλυσει αυτή η αρρωστημένη κατάσταση να πληρώνεις υπέρογκα για την εποχή κάτι που δεν αποδίδει ούτε περίθαλψη ούτε σύνταξη , και πάνω από όλα να πληρώνεις για να μπορεις να σφραγίσεις μελέτες κτλ ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ !!! 

ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ; ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ; Και αυτοί που είναι βολεμένοι τώρα και τα πληρώνουν όλα για να τους πουν μπράβο, θα τα βρουν μπροστά τους στο μέλλον όταν ούτως η άλλως θα έχει γίνει ένα ταμείο για όλους , μπακάληδες , μαγαζάτωρες, υδραυλικούς κτλ και θα λένε ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ;;;;;;;;;;;;;

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Την μεγαλύτερη ζημία την κάνουν οι μπαμπάδες που πληρώνουν το ΤΣΜΕΔΕ των παιδιών τους για να λεν ότι είναι μηχανικοί....

  • Upvote 10
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ο χομπιστας μηχανικος είναι θεσμος στην Ελλαδα........

 

συνηθως ,δεν ξερει ουτε φορολογια, ουτε τσμεδε, ουτε μηχανιλικι...........

κοβει αποδειξη 100 ευρω και δεν ξερει ποσα παν στο κρατος......με την λιγη δουλεια του, κανει το χομπι του και  ριχνει τις τιμες...

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

off topic: το fair play απαιτεί το ποστάρισμα αιτιολόγησης στην περίπτωση αρνητικής ψήφου όπως στις παραπάνω δύο περιπτώσεις. Αλήθεια ποιοι και πώς μπορούν να βάζουν αρνητικές ψήφους? από μένα πάντως +1 στους συναδέλφους

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

είμαι εγγεγραμμένος στο www.tsmede.gr και κατα την είσοδο , αφου βάλω σωστα username και password , μου εμφανίζει το μήνυμα ''δεν έχετε εξουσιοδότηση εισόδου''. Γνωρίζει κάποιος γιατι δεν μπορώ να εισέλθω?

 

 

mech eng έχεις επιβεβαιώσει τους κωδικούς με φυσική παρουσία στο ΤΣΜΕΔΕ?

Ταυτότητα και μία βόλτα από το τοπικό ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού βγάλαμε τα μάτια μας μόνοι μας, καλά μας κάνουν!!!

Θα το χαρώ πραγματικά να δω αυτούς που έβγαζαν ΠΕΑ με 50Ε να ψάχνουν στα σκουπίδια και να τρέχουν στα συσσίτια!!!

Αφού πρώτα εξαντλήσουν όλες τις πιθανότητες να βρουν μισθωτή εξαήμερη, 12ωρη εργασία για 350Ε!!!

Δεν είμαι κακός, αλλά το 90% των μηχανικών είναι του κ...λου!!!

Βλέπουν κοντόφθαλμα και μόνο μέχρι την επόμενη βδομάδα, κοιμούνται με μαμά, μπαμπά κτλ...

Απορώ για το μυαλό τους και το πώς τέλειωσαν τα πολυτεχνεία...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.