Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

Η "δημοσκόπηση" που δείχνει το ΝΑΙ να είναι μπροστά και που φροντίζουν να παπαγαλίζουν τα τσοντοκάναλα είναι μία απάτη. Επίσημη διάψευση από την GPO

 

http://gpo.gr/el/component/k2/item/49-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-gpo.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Θα παραιτηθείς γιανη, το ξέρεις και το ξέρουμε, αυτό που δεν ξέρεις είναι ότι δεν θα φύγεις από τη χώρα....

 

Συνάδελφοι, εσείς που απειλείτε θεούς και δαίμονες, με τους πολιτευτές της προηγούμενης συγκυβέρνησης της περιοχής σας τί έχετε κάνει ακριβώς? Γιατί απ' ότι βλέπω δεν τρέχει και τίποτα, ε μια μαλακία κάνανε τα παιδιά δε θα τους σταυρώσουμε κιόλας.

Edited by CHOUTOS
Link to comment
Share on other sites

Bλέπω τον Κωνσταντίνο να ρωτά εδώ και 20 σελίδες το εξής και να μην παίρνει ουσιαστική απάντηση. Επαναλαμβάνω την ερώτηση.

 

Τι γίνεται σε περίπτωση που επικρατήσει το ΝΑΙ (σε καθαρά οικονομικό επίπεδο) από δευτέρα?

 

Η δικιά μου εκτίμηση είναι πως η παρούσα κατάσταση θα συνεχιστεί τουλάχιστον μέχρι τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη,δεδομένου οτι θα πρέπει να πραγματοποιηθούν κι εκλογές. Απεναντίας ένα ΟΧΙ,ίσως να επισπεύσει την όποια λύση σε σχέση με την άλλη επιλογή. (capital controls θα υπάρχουν και στις 2 περιπτώσεις για 3-5 χρόνια). Αυτά σε καθαρά οικονομικό επίπεδο.

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε ένα χώρο σκεπτόμενων ανθρώπων; Αν βγει το "ναι" ποια θα είναι η επόμενη μέρα; Το 'χουν σκεφτεί αυτοί που θα πάνε να ψηφίσουν "ναι";

TANI TANI MEXRI NA PETANEI

Link to comment
Share on other sites

οσοι το διαβάσατε αυτό το πρόγραμμα της τρόικας που θα τεθεί σε δημοψήφισμα (άσχετα ότι μπορεί να μην είναι το τελικό ) πιστεύετε ότι μπορεί να βγει , δηλαδή να φέρει τα ποσά που θέλουν σαν είσπραξη ? Εγώ είδα ότι όσο αφορά εμένα σαν ελεύθερο επαγγελματία (όσο άντεξα γιατί με έπιασε κατάθλιψη ) ότι είναι σίγουρο , παρόλο που με σκληρή δουλειά έχω αυξήσει τα έσοδα μου ακόμα και από τα προ της κρίσης κατά μήνα όχι μόνο δεν θα μένει τίποτα για φαγητό αλλά θα χρωστώ πολύ περισσότερα από φέτος που είναι η πρώτη χρονιά στα 22 χρόνια εργασίας μου που χρωστώ (υπό έλεγχο) Έχει αντέξει να το διαβάσει κανείς άλλος ?

 

 

Και άλλη μια ερώτηση , υπάρχει κανένα σύλλογος οργανισμός να έχει ψηφίσει υπέρ του ΟΧΙ ή απλώς υπάρχει και δεν το λένε ? γιατί δεν μπορεί η κοινωνία να είναι μοιρασμένη (που εγώ νομίζω ότι είναι πιο πολύ το ΟΧΙ , όπως και εδώ ,  δεν ξέρω για πόσο ακόμη ) και όλοι να ψηφίζουν ΝΑΙ ?

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Bλέπω τον Κωνσταντίνο να ρωτά εδώ και 20 σελίδες το εξής και να μην παίρνει ουσιαστική απάντηση. Επαναλαμβάνω την ερώτηση.

 

Τι γίνεται σε περίπτωση που επικρατήσει το ΝΑΙ (σε καθαρά οικονομικό επίπεδο) από δευτέρα?

 

Η δικιά μου εκτίμηση είναι πως η παρούσα κατάσταση θα συνεχιστεί τουλάχιστον μέχρι τον Σεπτέμβρη-Οκτώβρη,δεδομένου οτι θα πρέπει να πραγματοποιηθούν κι εκλογές. Απεναντίας ένα ΟΧΙ,ίσως να επισπεύσει την όποια λύση σεσχέση με την άλλη επιλογή. Αυτά σε καθαρά οικονομικό επίπεδο.

 

Δηλαδή πιστεύεις ότι με ένα ΟΧΙ μπορούμε να πάμε άμεσα σε δραχμή, να τυπώσουμε χρήμα και να ανοίξουμε τις τράπεζες;

Link to comment
Share on other sites

οσοι το διαβάσατε αυτό το πρόγραμμα της τρόικας που θα τεθεί σε δημοψήφισμα (άσχετα ότι μπορεί να μην είναι το τελικό ) πιστεύετε ότι μπορεί να βγει , δηλαδή να φέρει τα ποσά που θέλουν σαν είσπραξη ? Εγώ είδα ότι όσο αφορά εμένα σαν ελεύθερο επαγγελματία (όσο άντεξα γιατί με έπιασε κατάθλιψη ) ότι είναι σίγουρο , παρόλο που με σκληρή δουλειά έχω αυξήσει τα έσοδα μου ακόμα και από τα προ της κρίσης κατά μήνα όχι μόνο δεν θα μένει τίποτα για φαγητό αλλά θα χρωστώ πολύ περισσότερα από φέτος που είναι η πρώτη χρονιά στα 22 χρόνια εργασίας μου που χρωστώ (υπό έλεγχο) Έχει αντέξει να το διαβάσει κανείς άλλος ?

 

Το πρόγραμμα της τρόικας δεν μπορεί να εφαρμοστεί πια, ακόμα και να το εγκρίνει ο λαός, γιατί έληξε. Οποιαδήποτε συμφωνία θα γίνει από την αρχή. Τώρα απλά ψηφίζουμε ευρώ ή δραχμή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.