Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το ΤΕΕ για τη διακοπή πρόσβασης στο πληροφ. σύστημα των Προσωρινών Ενεργ. Επιθεωρητών


ay8airetos

Recommended Posts

Και αλλα 23 ατομα επιτυχοντες στις εξετασεις, στι διαστημα 5-11/9/2015

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/mhtrwo/mitrwo/kenak_exams/results20150905-20150911.pdf

 

Ιδιαιτερη εντυπωση μου κανει το γεγονος οτι ενας αεροναυπηγος και ενας μηχανικος παραγωγης και διοικησης συγκεντρωσαν την υψηλοτερη βαθμολογια των 190/200. Ουδεμια προτερη επαφη με το αντικειμενο, κοινως!

 

Τα συγχαρητηρια μου

 

Υπάρχει και βαθμολογία 200/200 από συνάδελφο μηχ. μηχ. Κοίταξε προσεκτικά την λίστα με τους 300 πλεον επιτυχόντες, πρέπει να έγινε πριν κανένα χρόνο ή λιγότερο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 160
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικ τι ασχολείσαι, ο κ,. Βασίληςδεν έχει συνειδητοποιήσει γιατί γίνεται ότι γίνεται... μοιάζει με τα μυρμήγκια που θέλουν να πνίξουν τον ελέφαντα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και βαθμολογία 200/200 από συνάδελφο μηχ. μηχ. Κοίταξε προσεκτικά την λίστα με τους 300 πλεον επιτυχόντες, πρέπει να έγινε πριν κανένα χρόνο ή λιγότερο.

Ακριβώς, και ήταν στο διάστημα 1/9/2014 έως 12/12/2014. Αριθμός μητρώου ΤΕΕ 56000κάτι, 50 ετών σήμερα. Και εντελώς πληροφοριακά, αυτός με τον μικρότερο αριθμό μητρώου ΤΕΕ (28600κάτι), που έχει περάσει -μέχρι στιγμής- αυτές τις εξετάσεις, είναι πολιτικός μηχανικός 59 ετών, στο διάστημα 1/5/2014 έως 31/8/2014.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε προηγούμενα πόστ, όταν προκύπτουν καινούργια επιστημονικά πεδία μπορεί να εφαρμοστεί μια πιστοποίηση (με ή χωρίς εξετάσεις, με ή χωρίς σεμινάρια, αυτό δεν μπορώ να το κρίνω εγώ).  

Σύντομα θα πρέπει να ξεκινήσει η διαδικασία εξέτασης για το μητρώο επιθεωρητών θέρμανσης - κλιματισμού. Επειδή παρακολούθησα

το σεμινάριο της θέρμανσης (το κλιματισμού ακυρώθηκε λόγω αποχώρησης ορισμένων), η διαδικασία είναι μια πολύωρη καταγραφή του

συστήματος θέρμανσης στο λογισμικό του ΤΕΕ. Σε ρωτάω τώρα Συνάδελφε ένας Μηχανολόγος Μηχανικός με εμπειρία σε εγκαταστάσεις

θέρμανσης-κλιματισμού πρέπει να πληρώσει και να εξεταστεί στα θερμοδυναμικά αξιώματα.  

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και πρέπει να δώσει εξετάσεις και αυστηρότατες μάλιστα,

για να μπορεί ........ να λέγεται νόμιμος (όχι μόνιμος) και να ζητάει 200 € το κεφάλι,

και λίγα λέω, να ζητάει 300 € το κεφάλι,

τόσα χρόνια σπούδασε, δεν το αξίζει;

  • Upvote 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη νομιμότητα της εξεταστικής διαδικασίαας σου ξαναλέω ότι νόμος είναι το δίκιο των πολλών.

 

 

βασίλη χάρη σε εσένα θα πάω να γράψω....

εγώ που σιχαίνομαι τις εξετάσεις και έλεγα σε παλιά άρθρα ότι δεν θα κατέβω 

 

πρέπει να κάνουμε την προσωπική μας ΥΠΕΡΒΑΣΗ όταν ζητάμε και ΕΓΩ ΖΗΤΑΩ  να αλλάξει η χώρα 

 

σευχαριστώ γιαυτό βασίλη

 

 

υγ όσο για το δίκιο των πολλών  σε οχλοκρατία μου κάνει 

δλδ που να μαζευτούν οι άνεργοι  2-3 μυρια να ζητήσουν δικαίωμα σε ΠΕΑ.....

πολλοί είναι...ΔΙΚΙΟ ΘΑΧΟΥΝ

 

υγ 2  νικ  +1

Edited by akius
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ΤΕΕ για μια ακόμα φορά στέκεται στο πλευρό του μηχανικού...

 

Βρε ουστ κοπρόσκυλα, σας πληρώνουμε κιόλας...

 

Να μας πει το ΤΕΕ τι έκανε όταν έκαναν προαιρετική τη συμπλήρωση στοιχείων ΠΕΑ στις μισθωσεις μέσω taxis...

Να μας πει πως προασπισε τα συμφέροντα του κλάδου όταν έβλεπε να μειώνεται δραματικά και απροκαλυπτα το αντικείμενο εργασίας μας, πριν μας ζητήσει το 2% της νομιμης που καταργήθηκε δια Νόμου.

 

Να μας εξηγήσει στην τελική τη χρησιμότητα του στον επαγγελματικό στίβο του μηχανικού, δικαιολογωντας τα χρήματα που εκβιαστικα ζητάει από όλους μας...

 

Ασταδιαλα πρωινιατικα...

Edited by Inzaghi
  • Upvote 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.