Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ψηφιακή υπογραφή για ηλεκτρονική υποβολή τοπογραφικών διαγραμμάτων


dsworks

Recommended Posts

Δεν μου λετε. Περιμενω ακομα να ερθει το usb token και κατα συνεπεια δεν εχω κανει τιποτα απο την ολη διαδικασια. Δοκιμασα να μπω για πρωτη φορα στην εφαρμογη που ανεβαζουμε τα τοπογραφικα και μου λεει οτι ειναι λαθος το username η το password ενω στις αμοιβες η στα αυθαιρετα μπαινω κανονικα. Ξερεις κανεις τι παιζει? Πρεπει να εχω ανεβασει τα ψηφιακα πιστοποιητικα στο ΤΕΕ (πραγμα το οποιο δεν εχω κανει ακομα) η παιζει τιποτα αλλο?

 

EDIT:Ακυρο. εγραφα ολοκληρο το username με το @teemail.gr απο πισω ffs

Edited by thief7710
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 768
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

thief 7710 μήπως βάζεις και το "teemail.gr"  μαζί ? Δεν χρειάζεται.

Απορία: γίνεται να ενεργοποιήσεις την ψηφιακή υπογραφή σε pc με windows xp και internet explorer 8 - 10 και ακολούθως να χρησιμοποιείς το token και την υπογραφή σε pc με windows 8.1 και explorer 11 ?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα. Μια λύση που είδα κάπου με το θέμα του ΙΕ8 και σας την παραθέτω είναι η εξής:
Αν έχετε τον edge της microsoft τον ανοίγετε
Πατάτε F12 (μάλλον ανοίγει η καρτέλα "Emulation"
και στο scroll menu δίπλα στο "Browser Profile"  επιλέγετε Internet Explorer 8

Να ρωτήσω και κάτι με τη σειρά μου. Στο main PC που εργάζομαι έχω XP και (ανακάλυψα γιατί εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ Firefox και Chrome) ότι υπάρχει και ο IE6 (νόμιζα ότι τον είχα σβήσει εντελώς πριν 7-8 χρόνια) ο οποίος μάλιστα δεν ανοίγει σελίδες :) :D 
Εχω ένα λάπτοπ το οποίο τρέχει windows7. Αν κάνω τη διαδικασία ενεργοποίησης Ψηφ, Υπογρ. στο λάπτοπ, θα μπορώ να τη χρησιμοποιώ στο PC; 
Η μήπως ήρθε η ώρα (του Γιάννη Βαλαώρα) για ριζική αναβάθμιση;
Συγγνώμη αν το ερώτημα είναι χαζό αλλά δεν είδα κάτι ανάλογο στο παρόν thread. 

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 8.1 / IE11 χρησιμοποιώ το emulation σε IE10 και δεν μου προχωράει τη διαδικασία . Αίσχος να πρέπει να κάνουμε downgrade για να κάνουμε τη διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας το σύστημα υποβολής επηρεάζει τα τοπογραφικά που υποβάλλονται στις υδομ και άλλες υπηρεσίες ή είναι μόνο για συμβόλαια κτηματολόγιο ?

 

Link to comment
Share on other sites

Internet explorer 10 θέλεις για να κατεβάσεις από τον Ερμη τα πιστοποιητικά. Μια φορά μόνο. Από εκεί και μετά το σε ποιο μηχάνημα θα υπογράφεις έχει να κάνει με το αν η εταιρία η οποία έχει φτιάξει το usb  token έχει drivers για το συγκεκριμένο λειτουργικό που έχει ο καθένας.

Edited by thief7710
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 λεπτά πριν, thief7710 said:

Internet explorer 10 θέλεις για να κατεβάσεις από τον Ερμη τα πιστοποιητικά. Μια φορά μόνο. Από εκεί και μετά το σε ποιο μηχάνημα θα υπογράφεις έχει να κάνει με το αν η εταιρία η οποία έχει φτιάξει το usb  token έχει drivers για το συγκεκριμένο λειτουργικό που έχει ο καθένας.

Ευχαριστώ πολύ, κατατοπιστικός!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από Gemalto 

Το πήρα από ItSys και βγάζει συνέχεια σφάλμα D

Έχω δοκιμάσει τα πάντα , τους λέω να μου το βάλουν αυτοί και αποφεύγουν

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.