Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ: εισήγηση για νέα παράταση προθεσμίας καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών A΄ εξαμήνου 2016


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω το πληρωσα και δε με νοιαζει.

Αλλα ειναι απαραδεχτο αυτο που κανουν.

 

Θα δωσουν "αναδρομικη" παραταση?

και γω το πληρωσα μολις...

Για ποιους θα δωσουν , αν δωσουν, παραταση;;

Σε ποιους θα το 'πουλησουν' στις εκλογες;

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα, αν είναι να δώσουν ας δώσουν. Έτσι κι αλλιώς στα μάτια μας έχουν ξεπέσει εδώ και καιρό.

Ας βοηθήσουν κάποιους που προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να μαζέψουν τα χρήματα...

Η λογική του τζόγου, δεν μας αγγίζει. Αλλά δεν μας τρομάζει κιόλας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by alej
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το πλήρωσα αλλά περισσότερο από φόβο να μην τα χαλάσω και δεν έχω τον άλλο μήνα Αφού τα μάζεψα τα έδωσα τελικά  Πλήρωσα και άλλα , σύνολο κοντά στα 3 χιλιάρικα και έμεινα με ένα 20 ευρω Δεν βαριέσαι νέοι είμαστε θα τα ξανακάνουμε (49.50  ρης είμαι αλλά νιώθω μπεμπέ) 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συνάδελφοι το πλήρωσα κι έσκασα που λένε.

...και έμεινα με ένα 20 ευρω... 

Τυχεράκια. Εγώ δεν έχω μία. Αρχίζω τα δανεικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παει πουθενα ολο αυτο..

Και γω σημερα ΤΣΜΕΔΕ και ΦΠΑ και τελος...

Ευτυχως δεν εχω οικογενεια και παιδια....

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι τα λέμε και γελάμε αλλά πραγματικά δεν μπορεί να συνεχιστεί για πολύ αυτή η κατάσταση Εγώ μπορεί να έμεινα με 20 ευρώ και το ξέρω ότι είμαι και από τους τυχερούς που το έχω και αυτό ,  αλλά δεν θα πεινάσω (και εγώ και τα παιδιά μου ) αφού έχω και δικά μου τρόφιμα ακόμα.  Θα πέσει μεγάλη σφαγή στο κοτέτσι και δυστυχώς θα την πληρώσουν τα ζωηρά κοκόρια και ένα γουρούνι Αλλά δεν μπορεί να συνεχιστεί για πολύ ακόμα αυτό Δεν πάμε πουθενά έτσι σε καμία έξοδο Ελπίζω οι πάνω να το καταλάβουν όσο ακόμη είναι νωρίς (αν είναι και νωρίς δηλαδή) 

 

Η πλάκα είναι ότι μέχρι να πληρωθώ κάποια εργασία δεν μπορώ να κάνω άλλη παρά εδώ κοντά (όχι πάνω από 5 με 10 χιλίομέτρα ) εκτός αν ξέρω ότι θα πάρω προκαταβολή , αφού δεν θα έχω τα ναύλα μου (βενζίνες) Και ρε γαμώτο έχω εργασίες άνω των 10 χιλιομέτρων ,  αλλά ευτυχώς δεν είναι και ο καιρός καλός , επομένως έχω δικαιολογία και δεν θα γίνω ρόμπα 

 

πάντως δεν αγχώνομαι γιατί πολλοί από τους πελάτες μου πήραν την ενίσχυση από ΟΠΕΚΕΠΕ και δεν θα μείνω για πολύ χωρίς χρήμα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

...Θα πέσει μεγάλη σφαγή στο κοτέτσι και δυστυχώς θα την πληρώσουν τα ζωηρά κοκόρια και ένα γουρούνι...

Καλά εσύ αγόρι μου έχεις το κοκαλάκι της νυχτερίδας. Εγώ ο κακομοίρης τι να πω με 4 γάτες  :sad:

Και ταΐζω και κάτι αδέσποτα. Όλα τα 'χε η σιόρα 'Ρήνη τσι έλειπε το καπελίνι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.