Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια φαρμακείου


GP

Recommended Posts

όχι δεν σε ενδιαφερει η επαγγελματική μας άποψη,

ψάχνεις κάποιον να σου χαϊδέψει τα αυτιά

ερμηνεύεις τους νόμους όπως σε 'βολευει' και κρύβεσαι πίσω απο το δάκτυλό σου λες και δεν αφορά εσένα αλλά κάποιον άλλο

 

μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις, δικό σου το προβλημα

 

δεν μπορω να καταλαβω απο που εβγαλες ολα αυτα τα συμπερασματα.

τελος παντων ηθελα μια συμβουλη ως προς το υγκεκριμενο νομο,τελικα ρωτησα δικηγορο και ελυσα την περιεργεια μου.

εχει υπαρξει απαντηση απο το νομικο τμημα του υπουργειου οτι τα καθατα 30 τμ ειναι εκτος οι κολωνες και τα τοιχοι.

μια συμβουλη στην συντονιστρια εαν δεν θες η δεν μπορεις να απαντησης μην πετας κρισης για ατομα που ουτε τα γνωριζεις και ουτε νομιζω οτι δεν εδειξαν την απαραιτητη ευγενια,μιας που εχεις και το ρολο του συντονιστη.

απλα εψαχνα μια απαντηση σε ενα ερωτημα μου,δεν με ενδιεφερε εαν ηταν θετικη η αρνητικη αλλα μονο υπευθυνη.

 

dimitrispsi σωστα αυτα που λες και τα εχω παρει ειδη υποψιν μου,απλα ηθελα να ρωτησω τι ισχυει πριν πω οχι σε μια επιλογη(γα την ιστορια το ποιο σημαντικο σε ενα φαρμακειο ειναι η θεση μετα υπαρχουν και πολλα αλλα που επονται αυτου και μεσα σε αυτα ειναι και αυτα που λες)

σε αυτη την περιπτωση μου χρειαζοταν καποιος που γνωριζε να ερμηνευση το νομο και τιποτε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

εχω μηχανικο και δεν ηξερε ουτε αυτος,μου ειπε να ρωτησω το συλογο.

γι αυτο ρωταω εδω εαν καποιος απο εσας γνωριζει καλυτερα.

εαν δεν γνωριζεται ας μην απανταται.

δεν μου φαινεται δυσκολη η ερωτηση.

εμενα εαν με ρωτησουν κατι σε ενα φορουμ η απανταω η δεν απανταω εαν δεν ξερω.(η διαβαζω και απανταω)

σας παρακαλω θα ηθελα μια απαντηση.

 

 

κύριε KOS 20 με το φαρμακείο

επιστήμονα με εμπειρία ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

 

εκεί οπου όλα δουλεύουν υπέροχα

και θέλετε να τα φέρετε και στην χώρα μου

επειδή κάνατε ολόκληρο θέμα για ......30 τμ ....(ουάου 30 τμ)

θα Σας απαντήσω εγώ

ΔΕΝ μετράει η κλίμακα στα 30 τμ

ΟΧΙ δεν μετράει

 

Ωραία που είναι στο εξωτερικό......

Link to comment
Share on other sites

εχω μηχανικο και δεν ηξερε ουτε αυτος,μου ειπε να ρωτησω το συλογο.

γι αυτο ρωταω εδω εαν καποιος απο εσας γνωριζει καλυτερα.

εαν δεν γνωριζεται ας μην απανταται.

δεν μου φαινεται δυσκολη η ερωτηση.

εμενα εαν με ρωτησουν κατι σε ενα φορουμ η απανταω η δεν απανταω εαν δεν ξερω.(η διαβαζω και απανταω)

σας παρακαλω θα ηθελα μια απαντηση.

 

 

κύριε KOS 20 με το φαρμακείο

επιστήμονα με εμπειρία ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

 

εκεί οπου όλα δουλεύουν υπέροχα

και θέλετε να τα φέρετε και στην χώρα μου

επειδή κάνατε ολόκληρο θέμα για ......30 τμ ....(ουάου 30 τμ)

θα Σας απαντήσω εγώ

ΔΕΝ μετράει η κλίμακα στα 30 τμ

ΟΧΙ δεν μετράει

 

Ωραία που είναι στο εξωτερικό......

 

συγγνωμη αλλα σε προσβαλα για να με ειρωνευεσε.

δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα?????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω απο που εβγαλες ολα αυτα τα συμπερασματα.

τελος παντων ηθελα μια συμβουλη ως προς το υγκεκριμενο νομο,τελικα ρωτησα δικηγορο και ελυσα την περιεργεια μου.

εχει υπαρξει απαντηση απο το νομικο τμημα του υπουργειου οτι τα καθατα 30 τμ ειναι εκτος οι κολωνες και τα τοιχοι.

μια συμβουλη στην συντονιστρια εαν δεν θες η δεν μπορεις να απαντησης μην πετας κρισης για ατομα που ουτε τα γνωριζεις και ουτε νομιζω οτι δεν εδειξαν την απαραιτητη ευγενια,μιας που εχεις και το ρολο του συντονιστη.

και από εμένα μια συμβουλή, τον δικηγόρο τον ρωτάμε πράματα που γνωρίζει

πρόσεχε για το wc

 

καλά ξεμπερδέματα

 

ΥΓ σε 2-3 μέρες θα διαγράψω τα post ιδιωτών για να μην μπερδευονται οι υπολοιποι χρήστες από λαναθασμένες ερμηνείες

Link to comment
Share on other sites

και από εμένα μια συμβουλή, τον δικηγόρο τον ρωτάμε πράματα που γνωρίζει

πρόσεχε για το wc

 

καλά ξεμπερδέματα

 

ΥΓ σε 2-3 μέρες θα διαγράψω τα post ιδιωτών για να μην μπερδευονται οι υπολοιποι χρήστες από λαναθασμένες ερμηνείες

 

ωραια εσυ μπορεις να μου λυσεις την αποροια εαν η κλιμακα υπολογιζεται οταν ο νομος λεει καθαρο εμβαδο.

σε ευχαριστω πολυ εαν μου δωσεις μια απαντηση.

εχω μια απορροια

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δημιουργηθικε προβλημα.

θα ηθελα απλος να μαθω εαν η κλιμακα υπολογιζετε οταν ο νομος λεει καθαρο εμβαδο.

δεν νομιζω οτι ζηταω κατι δυσκολο,εαν μου απαντουσες θα μου εκανες μια μεγαλη χαρη,εννοηται οτι μια δικηγορο την εμπιστευομαι πολυ λιγοτερο απο εναν μηχανικο γι αυτο ρωτησα εδω μεσα,για να εχω μια επαγγελματικη απαντηση ναι η οχι και το γιατι.

Edited by kos20
Link to comment
Share on other sites

βρε καλό μου παιδί δεν γινονται συζητήσεις στον αέρα!

 

Κανονικά τα 30 τμ αφορύν τον ωφέλιμο χώρο του καταστηματος, γι' αυτό σου είπαν και οι άλλοι χωρίς τοιχους και κολώνες για να καταλάβεις τι είναι το ωφέλιμο εμβαδό, στο ωφελιμο εμβαδό μπορείς να βάλεις τα έπιπλά σου.

 

Απάντηση επίσιμη για τη σκάλα δεν υπάρχει.

Πάμε τώρα στην κοινή λογική.

 

Ειναι αραγε ωφελιμο εμβαδό η σκάλα;

Στο ωφελιμο εμβαδό μπορώ να βάλω έπιπλα; ΝΑΙ

Στη σκάλα μπορώ; ΟΧΙ

Μα μου μπορύμε να πούμε πολλά μεταξύ μας. Το θέμα είναι πως θα το ερμηνεύσει ο έλεγχος ή τι θα γίνει σε μια περίπτωση καταγγελίας.

 

Εγω προσωπικά δεν θα ξόδευα 80.000 ευρώ να στησω μαγαζί και να εξαρτώμαι από διαθέσεις και γνώμες.

 

Ασε δε που υποψιάζομαι πως θα έχεις θέμα και με το wc που έχω κάποιους λογους να θεωρώ πως πρέπει να είναι στο ισόγειο, άρα δεν σε φτάνει με τίποτα.

 

Δυστυχώς τα πράγματα είναι πολύπλοκα, διαφορετικά δεν θα είχαμε τόσες συζητήσεις εδωμέσα ακόμη και για πράγματα που μπορεί να θωερείς απλά και αυτονόητα.

 

Δεν μπορώ να ματεψω 100% τι θα γίνει στην περίπτωσή σου, εγώ όμως δεν θα αναλάμβανα μια περίπτωση που ο πλεάτης μου είναι εκτεθιμένος. Δόξα το θεο μαγαζιά ενοικιάζονται αρκετά.

 

Από την άλλη μπορεί να δω τα σχεδια και να έχω μιαν άλλη γνώμη. Γι' αυτό δεν μπορουν να γίνονται διαδικτυακές επιλύσεις των προβλημάτων.

Link to comment
Share on other sites

εγω απλα ρωτησα εαν υπαρχει καποια εγλυκλιος που να ξεκαθαριζει τι ειναι το καθαρο εμβαδο.(η λεξη ωφελιμο και καθαρο δεν εχουν σχεση στην ελληνικη γλωσσα,ωφελιμο ειναι αυτο που σε ωφελει σε κατι π.χ. εαν λες ωφελιμο μπορεις να πεις οτι ειναι αυτο για να κοινουνται οι πελατες οποτε βγαζεις και τα επιπλα ενω καθαρο ειναι χωρις καποια συγκεκριμενα εμποδια,τα οποια πρεπει να κατονομαζονται)

οι νομοι δεν οριζονται με κοινη λογινη αλλα απλα ακολουθεις αυτο που γραφουν εαν ακολουθεις την κοινη λογικη εκει κανεις οτι λαμογια θες.

εαν καθαρο εμβαδο ειναι αυτο που υπαρχει αναμεσα απο τοιχους ειναι αυτο και τιποτε αλλο,εαν ηθελαν να γραψουν ωφελιμο επρεπε να γραψουν την λεξη ωφελιμο και οχι καθαρο.(και εκει θα ηταν αλλα προβληματα στην μεση)

η απαντηση σου οτι δεν υπαρχει ξεκαθαρει απαντηση μου αρκει.

θα ρωτησω τον ελεγχο οποτε ετσι θα ειμαι σιγουρος.(θα πριξω αυτους)

πριν στησω οποιοδηποτε μαγαζι θα τους παω τα σχεδια να τα ελενξουν.

απορροια τι θα μπορουσε να αλλαξει ετσι και εβλεπες τα σχεδια?

Edited by kos20
Link to comment
Share on other sites

ο ελεγχος προφορίκα μπορεί να λεει ό,τι του καπνίσει, δεν είναι κακό να ρωτήσεις αλλαμη το δεσεις κιόλας

-----

μπορεί πχ να δω στο τοπογραφικό πως ρυμοτομείται οπότε τέλος, δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

ο ελεγχος προφορίκα μπορεί να λεει ό,τι του καπνίσει, δεν είναι κακό να ρωτήσεις αλλαμη το δεσεις κιόλας

-----

μπορεί πχ να δω στο τοπογραφικό πως ρυμοτομείται οπότε τέλος, δεν γίνεται

στην ρυμοτομια ειναι μια χαρα,το εχω ελεγξει ειδη αυτο.το προβλημα ειναι μονο η κλιμακα γιατι περισευη 1 τμ για να χωρεσει μια κλιμακα.

(η οποια παει στο υπογειο και στο παταρι)

θα τους πω να ζητησουν απαντηση απο το νομικο τμημα του υπουργειου,αυτη θελουν 30 μερες για να απαντησουν και μετα ειναι τελεσιδικο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.