Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Astrolavos said:

Έχω πληρώσει τις εισφορές Μαρτίου εδώ και 2 εβδομάδες και ακόμη να ενημερωθεί το σύστημα ότι εξοφλήθηκαν. Φαίνεται η πληρωμή στις καταβολές, αλλά τίποτα παραπάνω. Συμβαίνει ακόμη και σε σας?

Ναι. Σκίζει η μηχανοργάνωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται τιποτα με αυτούς.

Απο την μία εμφανίζονται οι καταβολές κανονικά για τους 2 προηγούμενους μήνες απο την άλλη εξακολουθούν να φαίνονται ως οφειλές (δεν εχουν συμπεριληφθεί στη εξόφληση)

και μόλις τωρα εμφανίστηκε και ειδοποιητήριο για Απρίλιο με ημερομηνία (και καλά) εμπρόθεσμης πληρωμής 31/05/2018.... σε δύο μέρες δηλαδή...

σε άλλο συνάδελφο δεν εχει εμφανιστεί για τον απρίλιο...οτι να ναι...

 

Και μετά ελπίζω να σταματήσουν τα ειδοποιητηρια απο τον Μάιο εφόσον εχω κάνει διακοπή και ενημερώσει ΤΣΜΕΔΕ....δεν υπάρχει καμια περίπτωση να το παρουν χαμπαρι....

 

 

Edited by Alex259
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απίστευτο οι τύποι ειναι κυριολεκτικά ανίκανοι. Και κακώς πληρώσαμε του Μαρτίου. Ενταξει δεν την παλευουν αλλο, τελος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει μέχρις στιγμής ειδοποιητήριο για τον Απρίλιο. Βέβαια είναι τόσο ζώα που θα το βγάλουν σήμερα-αύριο για να πληρωθεί μεθαύριο. Οκ το τερμάτισαν, νομίζω ότι είναι τελευταία φορα που το πληρώνω δεν έχει απόλυτος κανένα νόημα να σκάω τόσα χρήματα. Στην εταιρεία έχουν ξεσηκωθεί όλοι και πάμε είτε για αλλαγή καθεστώς σε μισθωτού η βαράμε κανόνι.. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά συνεχίζουν στον ΕΦΚΑ το θέατρο του παραλόγου....Με συνεχείς αποστολές mail προς το αρμόδιο τμήμα και με διαβεβαιώσεις περί ενημέρωσης του αρχείου τους, εκδόθηκε το ειδοποιητήριο Απριλίου ξανά με ποσό οφειλής παρόλο που έχω διακόψει το Δ.Π.Υ. τέλη Γενάρη. Ακόμα ένα mail αλλά κουράστηκα να είμαι θεατής σε αυτόν το θίασο... Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι που ίσως θα έχει αποτέλεσμα???

Ευχαριστώ και καλό υπόλοιπο σε όλους

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, Ilias Bitsis said:

Πραγματικά συνεχίζουν στον ΕΦΚΑ το θέατρο του παραλόγου....Με συνεχείς αποστολές mail προς το αρμόδιο τμήμα και με διαβεβαιώσεις περί ενημέρωσης του αρχείου τους, εκδόθηκε το ειδοποιητήριο Απριλίου ξανά με ποσό οφειλής παρόλο που έχω διακόψει το Δ.Π.Υ. τέλη Γενάρη. Ακόμα ένα mail αλλά κουράστηκα να είμαι θεατής σε αυτόν το θίασο... Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι που ίσως θα έχει αποτέλεσμα???

Ευχαριστώ και καλό υπόλοιπο σε όλους

[email protected], [email protected] ,[email protected] ,[email protected] ,[email protected] ,[email protected], [email protected]

Σε κάθε έκδοση ειδοποιητηρίου στέλνω συνημ. τα ειδοποιητήρια και την υπενθύμιση

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας σας υπενθυμίζω πως έχω ζητήσει να απαλλαχθώ από τις εισφορές ΕΦΚΑ από 01/01/2018.Κατά συνέπεια οφείλετε να ακυρώσετε τα ειδοποιητήρια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ έως και ΜΑΡΤΙΟΥ 2018.
 
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Paul_Mix said:

Ασφαλιστικη ενημεροτητα μπορουμε να παρουμε ακομα κι εαν δεν εχει ενημερωθει το συστημα?

Από όσο γνωρίζω ναι. Είχα εκδώσει πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, Paul_Mix said:

Ασφαλιστικη ενημεροτητα μπορουμε να παρουμε ακομα κι εαν δεν εχει ενημερωθει το συστημα?

Ναι. Μόλις πήρα σήμερα. ΟΙ υπάλληλοι με ενημέρωσαν ότι φαίνεται κανονικά ότι εξοφλήθηκαν οι εισφορές Μαρτίου και ότι το πρόβλημα παραμένει μόνο στην πλατφόρμα του ΕΦΚΑ. Παρ' όλα αυτά η κατάσταση είναι αστεία. Κανένα πλάνο, καμία οργάνωση, όλα στο πόδι. 

Edited by Astrolavos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.