Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Προσωπικά έχω ρητά απορρίψει την αποταμίευση για μελλοντικά έξοδα στο "ΙΒΑΝ μου" που αρχίζει με RF ;-)

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, πετρος748 said:

με το RF*** μπορείς να καταβάλεις οποιοδήποτε ποσό το οποίο θα συμψηφισθεί με μελλοντικές οφειλές, 

Μην είστε κορόιδα και πέφτετε σε αυτήν την παγίδα. Άμα ήταν έτσι όλοι οι λογαριασμοί θα είχαν έναν κωδικό πχ ΔΕΗ όπου ο καθένας θα έβαζε προκαταβολικά κάποιο ποσό.. Τη στιγμή που βγαίνουν ειδοποιητήρια πληρώνεις όταν βγαίνουν και μόνο!!

Link to comment
Share on other sites

εκείνο που ήθελα να πω είναι ότι δεν θα πάνε χαμένα, και κάποια στιγμή θα συμψηφισθούν με κάποια μελλοντική οφειλή, μου συνέβη τον περασμένο Αύγουστο

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, DimCiv said:

10 αυγούστου θα πληρώσουμε έβγαλε ανακοίνωση ο ΕΦΚΑ, αλλά όχι ειδοποιητήρια 

all time classic πλέον η παράταση σε μη βεβαιωμένες οφειλές (2η φορά εντός του έτους)

ρε, I see χτιρ κατρούγκαλα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα έλεγα για 10 Αυγούστου, όποτε πληρωμή και βούρ για διακοπές το επόμενο θα είναι 10 Σεπτεμβρίου και αν 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είναι το πιο εξοργιστικό είναι αυτή η διαρκής έλλειψη σεβασμού που δείχνουν. Δηλαδή που είναι πια το ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ στο ανέβουν τα ειδοποιητήρια στην ώρα τους;;; Άντε όταν ήταν ο συμψηφισμός να το καταλάβω. Θα μου πει κάποιος βιάζεσαι να πληρώσεις; Προφανώς όχι, αλλά για να το πως απλά, για τον ΕΦΚΑ είμαι πελάτης, πληρώνω και έχω απαιτήσεις!!

Edited by tectonator
Link to comment
Share on other sites

1) Βγήκαν οι εισφορές Ιουνίου με την ομορφιά (αν και έχει πάρει παράταση) ημερομηνία έκδοσης 01/08/2018 και ημερομηνία εμπρόθεσμης πληρωμής 31/07/2018.
2) Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι πλέον (μάλλον) δεν εκδίδουν κάθε φορά ειδοποιητήριο εκκαθάρισης --όπως είχαν ξεκινήσει--, αλλά μόνο όταν είναι απαραίτητο, δηλαδή όταν προκύπτει κάποια διαφοροποίηση ως προς τα ποσά της πρώτης αρχικής εκκαθάρισης (π.χ. λόγω προσαυξήσεων από εκπρόθεσμες καταβολές, όταν αποφασίσουν να τις υπολογίσουν ή από κάτι άλλο). Για αυτό και ο τίτλος "Δεν βρέθηκαν τροποποιητικές εκκαθαρίσεις", αν π.χ. έχει καταβληθεί όλη η εκκαθάριση.

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.