Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Ιάσονα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου βγάζει σφάλμα. Δοκίμασε αν θέλεις και αργότερα ή από άλλο browser. Κι εγώ έχω ανεβάσει σε κάποιες περιπτώσεις αρχεία που δεν ήταν στα προαπαιτούμενα, το δομίμασα και μου τα κατεβάζει κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει όντως!! Δοκίμασα πολλές άλλες "δυνατότητες"..... κι επιμένει να το κάνει. Το κάνει και σε έγγραφα και σε σχέδια... Όχι σε όλα, σε κάποια.... Μαμακία τους είναι.... Δεν μπορεί να μας δημιουργήσει οποιοδήποτε νομικό ή άλλο θέμα.... Φαίνεται το uploading στην αρχική σελίδα..... Κάποιο bug έχει η εφαρμογή, ειδικά σε δηλώσεις που έχουν π.χ. διαμερισμάτωση, ή λοιπή παράβαση, ή Κατηγορία 3 κ.λπ. Αδιάφορο....

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... είναι μάλλον κάποιο θέμα του συστήματος όπως λες και δεν έχει να κάνει με το αν τα δικαιολογητικά είναι εξτρα από τα απαιτούμενα του συστήματος.

Θέμα δεν θα έχεις σίγουρα γιατί είναι δικό τους το πρόβλημα. Εσύ έκανες ότι έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

H "μ@λακία" τους συνεχίζεται....!!! Στην ίδια δήλωση σήμερα, μου κάνει ακριβώς το ίδιο, με το αρχείο της ΥΔ, που είναι τικαρισμένο από το ίδιο το σύστημα, ενώ πήρε κανονικά κι εμφανίζει το αρχείο ΦΕΜ, που δεν ήταν καν τικαρισμένο..... Εγώ δεν πρόκειται να κάνω απολύτως τίποτα..... ΑΊ σιχτίρ....

Καλό είναι πάντα όλοι μας να "τσεκάρουμε" εκ των υστέρων όλα τα έγγραφα κ.λπ., που έχουμε κάνει upload, αν γίνεται το download (έτσι απλώς για λόγους στατιστικούς κι ενημέρωσης μεταξύ μας).....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

1. H "μ@λακία" τους συνεχίζεται....!!!  ...

2. Εγώ δεν πρόκειται να κάνω απολύτως τίποτα..... ΑΊ σιχτίρ....

3. ...Καλό είναι πάντα όλοι μας να "τσεκάρουμε" εκ των υστέρων όλα τα έγγραφα κ.λπ., που έχουμε κάνει upload, αν γίνεται το download (έτσι απλώς για λόγους στατιστικούς κι ενημέρωσης μεταξύ μας).....

 

Διαβάζοντας αυτά που λες [1], δοκίμασα να κατεβάσω μια ολόκληρη δήλωση του 4495 που είχα περαιωμένη... κατέβηκαν όλα κανονικά, ακόμα και το αρχείο που είχα ανεβάσει χωρίς να απαιτείται...

Μήπως ο server τους είναι ΓΤΠ ???

Δοκίμασε να μην δοκιμάσεις τίποτα [2] και από Δευτέρα δες αν κατεβαίνουν (τα ίδια, τα συγκεκριμένα !!! όχι άλλα)

Μήπως το γραφείο σου είναι κοντά σε θάλασσα ??? Τότε προτίμησε μια βουτιά και άσε τα "τσακάλια" του ΤΕΕ να λύσουν το πρόβλημα !!! :twisted:

[3] ... πρώτα μας αγχώνεις και μετά μας λες ... για στατιστικούς λόγους ... :mrgreen: (να σε πειράξω και λίγο...)

... δεν αξίζει να χάνεις πάνω από 3 δευτερόλεπτα για τέτοια θέματα... (Alt+F4 αντανακλαστικά θέλει !!!)

Edited by ppanag
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος ιδεα τι γινεται με την παρελευση του εξαμηνου,πηρε καποια παραταση?και αν υποθεσουμε οτι δεν ανεβασαμε ολα τα αρχεια στο εξαμηνο ποιες οι συνεπειες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα. Σε δήλωση 4495 σε οριστική υπαγωγή ανεβάζω όλα τα  αρχεία. Αλλά σε 3 αρχεία ( Υ.Δ Ιδιοκτήτη - Τοπογραφικό - κάτοψη ) όταν πατάω λήψη μου βγάζει το εξής:

Το αρχείο σας δεν βρέθηκε

Ενδέχεται να έχει μετακινηθεί ή να έχει διαγραφεί.

ERR_FILE_NOT_FOUND

Τα αρχεία όμως φαίνονται σαν ανεβασμένα με τον τίτλο τους κανονικά...

Μπορώ να ανεβάσω ξανά το ίδιο αρχείο μήπως κάτι αλλάξει?

Επίσης δεν μπορώ να ακυρώσω το αρχικό αρχείο. Φαντάζομαι επειδή είμαι σε οριστική υπαγωγή?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη φορά που αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα (το περιγράφω λίγο πιο πριν) ανέβασα το πρώτο αρχείο 3 φορές.... Και στις τρεις "τα ίδια"..... Οπότε, δεν το ξαναπροσπάθησα.... Το ανεβάζω, δεν το δείχνει, ....γελάω, τους .....μουτζώνω, βεβαιώνομαι ότι, φαίνεται στην λίστα ως ανεβασμένο, τους στέλνω στο ...διάολο και ...."πάω για άλλα" χωρίς ν' αγχώνομαι ουδόλως!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.