Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

[N. 4495/17] Οδηγός Αναζήτησης θεμάτων και αρχείων για τον Ν.4495/17


Recommended Posts

Πάρτους τηλέφωνο εδώ πρωινές ώρες: 2103291206 και πάτα το 1. Αν επιμείνεις λίγο στο τέλος θα απαντήσουν. Άμα ήταν απλή βεβαίωση θα σου έλεγαν κατευθείαν να κάνεις καινούρια και να αγνοήσεις την παλιά, όπως μου είπαν εμένα. Από τη στιγμή που έχει γίνει υπαγωγή κι έχει πληρωθεί πρόστιμο λογικά θα σε εξυπηρετήσουν. Τη δυνατότητα την έχουν πάντως..

Edited by pipakos
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν προχωραει ο συμβολαιογραφος στη συνταξη συμβολαιου.

 

Αφου υπηρχε "παρακολουθημα",  το οποιο γραφονταν στο συμβολαιο

επρεπε να βεβαιωθει οτι και αυτο  δεν εχει αυθαιρεσιες.

 

[συμφωνω με τον pipakos]

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση (δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό νήμα):

Υπάρχει ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ που συνοδευει τον Ν.4495/17?

Link to comment
Share on other sites

Όχι στη συγκεκριμένη όμως. Είναι πιό προχειρογράφημα και από τον ίδιο το νόμο. Κάνει και ιδεολογικό μασάζ.

Μάλλον την έγραφε ο κομματικός γραμματέας του "νομοθέτη", αφού είχε γραφεί το άρθρο, το οποίο μετά στη βουλή άλλαξε ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τροποποιήσεις του ν.4495/17 που ψηφίστηκαν σήμερα στο νόμο για τις ενεργειακές κοινότητες.

Λιγότερες από τις αναμενόμενες ... περισσότερες είναι οι καθυστερημένες παρατάσεις σχετικά με οικοδομικές άδειες.

Τροποποιήσεις_4067_4495.pdf

Τροποποιήσεις_4495.pdf

Edited by kan62
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"Γνωρίζω ότι για μεταβολή προστίμου >20% απαιτείται έγκριση Επιτροπής (αρθ.2, παρ.2α,β ΚΥΑ 27454/2631). Αναλαμβάνω την ευθύνη οποιασδήποτε τροποποίησης και της ενημέρωσης κάθε παραλήπτη (ιδιώτη, Δημ. Αρχή κλπ) που έχει λάβει στοιχεία της δήλωσης. ΣΗΜ: Αποθηκεύστε τη δήλωση (pdf) στον υπολογιστή σας πριν την υποβολή του αιτήματος. Για να ολοκληρωθεί απαιτείται εξόφληση ανταπ. ποσοστού 10€ (αρθ.9, παρ.2) μέσω πιστωτικής κάρτας ή τραπεζικής εντολής (βλ. εικονίδια πάνω από τη λίστα αιτημάτων)."

 

Μολις κανανε τις αλλαγες στο ΤΕΕ. Τις περιμενα για να αλλαξω ενα δεκαδικο σε ενα νουμερο που ειχα κανεις λαθος στην τεχνικη εκθεση και ειχα παει σε οριστικη υπαγωγη. Δηλαδη για να το επαναφερω σε υπαγωγη για να αλλαξω το δεκαδικο που μου εφυγε πρεπει να πληρωσω 10 ευρω? Τι ειναι τουτο??? :shock:

Edited by kostavros
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.