Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, steve100 said:
Μου στάλθηκε στα μηνυματα το εξής:
Αποτέλεσμα Αξιολόγησης οικ. προέγκρισης : Απόρριψη αίτησης δανείου
Μετά την εξέταση του αιτήματος δανειοδότησης και των στοιχείων που υποβάλατε, σας γνωρίζουμε ότι η αίτησή σας, με κωδικό: 20181421467, απορρίφθηκε.
Η αιτιολογία απόρριψης είναι η εξής: 23
Τι σημαίνει 23
 

Τα εισοδηματικά κριτήρια του αιτούντος ήταν ικανοποιητικά (κατά τις τράπεζες)  για την λήψη δανείων; Είχε βάλει και  εγγυητή ; Απλώς για  να καταλάβουμε αν είναι πάγια τακτική κάποιων τραπεζών ή είναι λόγω αυστηρών πιστοληπτικών κριτηρίων που υπάρχουν σε όλες τις τράπεζες;  

Link to comment
Share on other sites

Το ότι κάνουμε τη δουλειά της τράπεζας και γίναμε και λογιστές παραμένει ασχολίαστο απο όλους...

Πληρώνεται αυτή η δουλειά;

 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πληρώνεται αυτή η δουλειά !!!

Όλες οι δουλειές πληρώνονται, αρκεί να το ζητήσουμε !!!

Επίσης δεν είναι δουλειά μας να κάνουμε αίτηση στην τράπεζα αντί του ιδιοκτήτη !!!

Αν χρειαστεί βοήθεια ο ιδιοκτήτης, θα την έχει απεριόριστη, αρκεί να είναι μέσα στα πλαίσια του σύμβουλου έργου ...

Η δουλειά του λογιστή και του τραπεζικού υπαλλήλου είναι ευδιάκριτα διαφορετική από αυτή του σύμβουλου έργου...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μενά Τετάρτη 23/5 ενω μεχρι Τρίτη μου έβγαζε το μήνυμα οτι είμαι στους επιλαχόντες έπαψε να το εμφανίζει και μου βγάζει το παρακάτω....

Η αίτησή σας έχει χαρακτηριστεί ως «Ειδική Περίπτωση», έχει προωθηθεί στο Δικαιούχο και βρίσκεται σε διαδικασία ελέγχου.

Θα ενημερωθείτε για το πόρισμα του ελέγχου, για ενδεχόμενες εκκρεμότητες καθώς και για τις επόμενες ενέργειές σας, στην καρτέλα «Μηνύματα». Σε αντίθετη περίπτωση, η αίτησή σας θα υποβληθεί αυτόματα οριστικά.

Στην τρέχουσα κατάσταση της αίτησης δεν προβλέπονται ενέργειες.

Βέβαια απο την αρχή λόγω απόκτησης κατοικίας μετά τη τελευταία δήλωση η αίτηση μου είχε χαρακτηριστεί ως ειδική περίπτωση.

Επικοινώνησα μαζί τους και ρώτησα αν αυτό σημαίνει οτι σε οτι αφορά στο οικονομικό κομμάτι η αιτηση μου εχει γίνει αποδεκτή και μου απάντησε θετικά. Αν θεωρήσει δηλαδή κανεις όπως εγώ οτι δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα στο σκέλος ¨ειδική περίπτωση αίτησης¨ πάει να πεί στην ουσία οτι εχεί δεσμευτεί το ποσό για την αιτησή του; Αν καποιός γνωρίζει η είναι στην ίδια μοίρα θα με βοηθούσε αν μου έδινε μια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, argirisps said:

Αν θεωρήσει δηλαδή κανεις όπως εγώ οτι δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα στο σκέλος ¨ειδική περίπτωση αίτησης¨ πάει να πεί στην ουσία οτι εχεί δεσμευτεί το ποσό για την αιτησή του; Αν καποιός γνωρίζει η είναι στην ίδια μοίρα θα με βοηθούσε αν μου έδινε μια απάντηση.Καλημέρα, Κατ αρχήν εφόσον ήταν επιλαχούσα το αν έχει δεσμευτει ποσό θα πας στην Αίτηση - Ενημέρωση - Συνοπτική εικόνα και θα δεις το Έντυπο Αίτησης Προγράμματος ΕΚΟ 

 

Edited by GiannisK64
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πρωτοτυπο αστυνομικης ταυτοτητας μου ζηταει απο εθνικη, πρεπει δηλαδη να ειναι επικυρωμενη η φωτοτυπια της ταυτοτητας?

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Μουρβι said:

καλημερα

πρωτοτυπο αστυνομικης ταυτοτητας μου ζηταει απο εθνικη, πρεπει δηλαδη να ειναι επικυρωμενη η φωτοτυπια της ταυτοτητας? Κατ αρχήν η ΑΤ δεν επικυρώνεται  απλά ταυτότητα σκαναρισμένη.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GiannisK64 said:

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σου. Στο έντυπο ΕΚΟ που μου αναφέρεις που πρέπει να κοιτάξω αν έχει αλλάξει κάτι; Με τη πρώτη ματιά δεν εχω δεί κάποια διαφορά. Τελειώνει στην υπεύθυνη δήλωση του αιτούντος. Με αυτό το σκεπτικό παραμένω επιλαχών. Άρα στην επικοινωνία μαζί τους είπανε οτι να ναι. Εκτός αν δεν βλέπω κάτι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς μέχρι πότε είναι η προθεσμία αίτησης Δανείου (ή μη)

πχ οι πρώτες Περιφέρειες είναι 21/5 έως λογικά 29/5

μετά την ολοκλήρωση και των υπόλοιπων Περιφερειών

στις 11/6 θα ανοίξει πάλι για όλους;

και έως;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.