Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλημερα, στον οδηγο του προγραμματος στη σελιδα 53 (μεσαια παραγραφος) αναφερει οτι οι πληρωμες στους αναδοχους θα γινονται σε επαγγελματικο λογαριασμο

(προφανως που ειναι στο δικο τους ονομα) ο οποιος λογαριασμος θα ειναι δηλωμενος στον διαδικτυακο τοπο της ΑΑΔΕ.

Αυτο σημαινει οτι στο taxis πρεπει να εχεις δηλωμενο τον ιδιο λογαριασμο ή καταλαβαινω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

16 ώρες πριν, MARYKAL said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  συναδελφοι συμπληρωσα τα δικαιολογητικα του εγγυητη και βγαζει αυτο...... 1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : 04_DB_ERROR.
Αιτιολογία :
Σφάλμα κατά την εισαγωγή των στοιχείων. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με το Help Desk.
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

καμια ιδεα;;;

Αν πρόκειται για ΕΤΕ, επαλήθευσε ότι είναι όλα κεφαλαία, χωρίς τόνους κ' λοιπά σημεία στίξης.

Link to comment
Share on other sites

Με τους λογαριασμούς ΙΒΑΝ της ΕΤΕ υπάρχει προφανώς πρόβλημα. Μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα όταν έβαλα το δικό μου ΙΒΑΝ της ΕΤΕ ως σύμβουλος. Όταν το άλλαξα με ΙΒΑΝ της Πειραιώς, το δέχτηκε μια χαρά.

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, MARYKAL said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  συναδελφοι συμπληρωσα τα δικαιολογητικα του εγγυητη και βγαζει αυτο...... 1. Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με το ΠΣ της Τράπεζας.
Κωδικός σφάλματος : 04_DB_ERROR.
Αιτιολογία :
Σφάλμα κατά την εισαγωγή των στοιχείων. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με το Help Desk.
Παρακαλώ προσπαθήστε εκ νέου αργότερα. Αν το πρόβλημα επιμείνει επικοινωνήστε με το Help Desk.

καμια ιδεα;;;

Υπάρχει κάποιο θέμα με κενά, κεφαλαία, τόνους και ειδικούς χαρακτήρες στη φόρμα των στοιχείων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μιλησα με το helpdesk.

Ο λογαριασμος ΙΒΑΝ του προμηθευτη πρεπει να ειναι επαγγελματικος και δηλωμενος και το taxis.

Οσον αφορα τις προθεσμιες μου ειπαν αν μεχρι το τελος δεν υπαρχει απαντηση απο τραπεζα να τους παρω τη

τελευταια ημερα να τους δωσω κωδικο αιτησης για να μιλησουν αυτοι με τη τραπεζα.

 

Link to comment
Share on other sites

@christos1980

Η ΕΘΝΙΚΗ πάντως εξακολουθεί να μην επιβεβαιώνει την εγκυρότητα του λογαριασμού μου, παρ' όλο που τον έχω δηλώσει ως επαγγελματικό στο taxis... Το πρόβλημα είναι της ΕΘΝΙΚΗΣ

Edited by ppanag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου. Υπάρχει κάποιος ιδιώτης η μηχανικός που να του έχουν περάσει ειδική περίπτωση αίτησης 3β σε επιλέξιμη προς υπαγωγή. Αν ναι με τι αριθμό πρωτοκόλλου; Για να δώ αν τα κοιτάνε με σειρά βασικά και να δω που βρίσκομαι. Εμένα ειναι απο 19/4 με αριθμο 092@@@

Link to comment
Share on other sites

@argirisps

έχουν εγκρίνει μια αίτηση πελάτη μου στις 23/7/2018 με αρ. πρωτ. 0890??   

και έχω και άλλη μια με αρ. πρωτ. 0695?? η οποία περιμένει ... να ανησυχώ για την δεύτερη ?????

 

 

Edited by ppanag
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ppanag said:

@christos1980

Η ΕΘΝΙΚΗ πάντως εξακολουθεί να μην επιβεβαιώνει την εγκυρότητα του λογαριασμού μου, παρ' όλο που τον έχω δηλώσει ως επαγγελματικό στο taxis... Το πρόβλημα είναι της ΕΘΝΙΚΗΣ

ουτε IBAN πελατη μου επιβεβαιωνει (ωφελουμενος ιδιωτης). Προφανως ειναι της Εθνικης, λογικα θα το διορθωσουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Σε περίπτωση ιδίων κεφαλαίων , όταν γίνει κατάθεση στη τράπεζα το ποσό  για το προμηθευτή (35% ) , πρέπει να γραφεί κάτι ειδικό στην αιτιολογία της κατάθεσης?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.