Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΣΜΕΔΕ πρόβλημα με δόση ρύθμισης


Harker88

Recommended Posts

Συνάδελφοι είχα ενταχθεί στη ρύθμιση των 100 δόσεων προ 3ετίας. Άνευ λόγου και αιτίας το ΤΣΜΕΔΕ αποφάσισε να μην τραβήξει την τελευταία δόση. Το διαπίστωσα χτες. Στην καρτέλα μου στο ΤΣΜΕΔΕ γράφει ότι δεν έχω ενεργή ρύθμιση. Χρήματα υπήρχαν στο λογαριασμό. Καμιά ιδέα τί μπορεί να συνέβη; Έχει συμβεί σε άλλον; Μπορώ να επανενταχθώ εάν έγινε λάθος; Λέτε να έγινε κάνας συμψηφισμός οφειλών με την τελευταία εγκύκλιο για τις εισφορές;

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να έχει σχέση με την ειδική τραπεζική αργία.

"[...]

Οι εντολές άμεσης χρέωσης τραπεζικών λογαριασμών (πάγιες εντολές) θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 3 Απριλίου 2018."

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να έχει σχέση με την ειδική τραπεζική αργία.

"[...]

Οι εντολές άμεσης χρέωσης τραπεζικών λογαριασμών (πάγιες εντολές) θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 3 Απριλίου 2018."

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ελπίζω βέβαια η "ειδική τραπεζική αργία" να μη με βγάλει εκτός ρύθμισης λόγω αμέλειας συντονισμού με το ΤΣΜΕΔΕ...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πραγμα δεν το εχω καταλαβει ... δηλαδη οι διαδυκτιακες τραπεζικες συναλλαγες ειναι καθολικες και οι επιτραπέζιες ορθοδοξες ;;; αυριο οι τραπεζες θα ειναι ανοιχτες ή κλειστες ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ελπίζω βέβαια η "ειδική τραπεζική αργία" να μη με βγάλει εκτός ρύθμισης λόγω αμέλειας συντονισμού με το ΤΣΜΕΔΕ...

 

Οχι.

Αναφορικά στο ασφαλιστικό δες την διευκρίνηση εδώ.

Αναφορικά στο φορολογικό αλλά και γενικότερα στο δημόσιο (με σαφή αναφορά στο φορολογικό) δες το ΦΕΚ δες εδώ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ........όλες οι παγιες εντολές.......εφκα, ρυθμιση τσμεδε, αλλες ρυθμίσεις θα πραγματοποιηθούν την μεγάλη τρίτη.......κι εγώ πληρώνω τον εφκα με πάγια εντολή, η δόση δεν κρατηθηκε την παρασκευή, θα γίνει τη μεγάλη τρίτη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.